Tarvo Vaarmets: kuidas ma oma lapse rikkaks kasvatan

Illustratsioon: Ander Avila

Meie, vanemate ülesanne on oma lapsed kasvatada väärikateks, täisväärtuslikeks inimesteks. Lapsed kannavad edasi meie arusaamu, meie väärtusi. Heaks inimeseks olemise õpetamise kõrval saame oma lastele kaasa anda ka rahatarkuse ja võimsa rahalise eelise. Kas sina tegutsed selles suunas, et su lapsel oleks rahaliselt lihtsam kui sinul? Siin on konkreetne näide, kuidas ma oma lapse rikkaks kasvatan ja kuidas ka sina saaksid oma lapse ilusamale elule kaasa aidata.

Nii mõnigi kord olen mänginud mõttega, kuivõrd parem stardipositsioon mul oleks olnud, kui minu vanaema-vanaisa või ema-isa oleksid minu huvides investeerinud. See on küll pigem teoreetiline, sest ega neil ju eelkõige riigikorralduslikest, aga ka tehnoloogilistest põhjustest tulenevalt selleks võimalusi sisuliselt ei olnud. Kontseptsioonina tasub seda mõtet aga ikkagi mõlgutada, sest investeerimise puhul kehtib teatavasti väga selgelt tuntud põhimõte: “Aeg on raha!” Mida pikem periood, mida suurem arv aastaid, seda massiivsemaks muutub rahavool.

Tarvo Vaarmets

Tarvo Vaarmets omab doktorikraadi rahandusalal, tema investorite käitumist uurivaid teadustöid on avaldatud maailma tippteadusajakirjades ja oma teadustööst on teda kutsutud rääkima ka erinevatesse riikidesse ja maailmajagudesse. Investorina alustas Tarvo aga 2002. aastal täiesti nullist, isegi miinusest, kasutades selleks tudengina saadud sotsiaaltoetuste ja õppelaenu vahendeid. Nii praktilised kogemused kui pühendunud investorite uurimine, aga ka teiste autorite teadustööde tulemustega arvestamine, ehk praktika ja teooria kombineerimine, on tema investeerimisportfelli tänaseks kasvatanud juba piisavalt mahukaks, et oma tegevusi saab ta nüüd meeldivuse alusel valida. Tarvo on Eesti esimese eraisiku rahanduse õpiku "Rahaedu põhimõtted" üks autoritest ja Edasi kolumnist, tema artiklite fookus on rahatarkuse kasvatamisel. Loe artikleid (13)