Saja Lugu: Tõnu Kanepi vallast

„Kui “vabaduse-hais” juba 1989. aasta suvel heljus, koloniseerisin oma esivanemate põlistalu,“ rääkis Tõnu.

Tõnu I Foto: Kaupo Kikkas

 

 

See oli tõenäoliselt hukule määratud, sest tühjaks jäänud talud lagunevad. Mehe süda ja mõistus ei lubanud sellel sündida. „Sestap asustasin selle – nii-öelda lõin aknad puhtaks-säravaks, tegin veskikivid teravaks.“ Praeguseks on möödunud sellest juba 27 aastat.

 

 

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)