Saja Lugu: Mehis Toilast

Mehis koos "Saja lugu" meeskonnaga: Kätlin Kikkas (kostüümikunstnik), Laur Kaunissaare (tekstide autor), Erki Pärnoja (helilooja). I Foto: Kaupo Kikkas

Ta on aktiivne nii kohalikul, piirkondlikul kui ka üleriigilisel tasandil. Mehis töötab Toila vallas arendusnõunikuna ja Toila sadama juhatajana. Ta on vedanud kaheksa aastat eest üht Eesti vanimat ja aktiivsemat vabatahtlikku merepäästeüksust ning viimased kaks aastat ka vabatahtliku merepääste esindusorganisatsiooni Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)