Meediaülevaade: naabrid räägivad. 18.03

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

Helsingi pikendab linnarattahooaega

Soome pealinnas juba paar aastat populaarselt toiminud linnarattalaenutus jätkub tänavu 225 laenutuspunktiga. Uus on aga see, et hooaega pikendatakse alustades senise mai asemel juba aprillis. Loe edasi…

Helsingi suurim kliimarisk on meri

Helsingile ennustatakse lähitulevikus sedavõrd kiiret keskmise õhutemperatuuri kasvu, et sademete lisandumine ja merevee taseme tõus muutuvad päris tõsiseks riskifaktoriks. Mõnes riskialtimas kohas võib uputama hakata päris sageli ja põhjalikult, see aga esitab uusi väljakutseid ka linnaruumi edasisele planeerimisele. Loe edasi…

Pikem metrooliin tähendab ka rohkem muresid

Soome pealinnaregiooni metrooliini viimane pikendus ehk Läänemetroo on toonud kaasa ootamatuid muresid. Nimelt on eriti tänavuse aasta alguses selgunud, et pikema liiniga ja tihedama graafikuga kaasneb ka senisest rohkem tõrkeid ja ka metroorongide juhtimiseks vajalikku kaadrit läheb vaja seni planeeritust rohkem. Loe edasi…

Läti

Jurmala saab tasuta ühistranspordi

Jurmalas võeti äsja vastu otsus, et seal algab juuni algusest linna piires tasuta bussitransport. Oodates riigipoolset kooskõlastust on antud teada, et tasuta teenust saavad kasutada kõik Jurmala elaniku kaardi omanikud ja kaarte hakatakse välja andma mai algusest. Loe edasi…

Яндекс.Такси alustas Riias

Lätist sai esimene euroriik, kus tegutseb venemaine taksoäpp Яндекс.Такси. Яндекс.Такси on küll Venemaal ja mitmes muus endise N.Liidu riigis seotud Uberiga, kuid nende tulek Lätti ei tähenda, et sellega kaasneks ka Uberi turuletulek. Seni tegutses Riias ainult Taxify. Loe edasi…

Saeima ei toeta kooseluinitsiatiivi

Lätis toodi parlamenti rahvaalgatus seadustada sarnaselt Eestis 2014. aastal vastuvõetud vastavale seadusele ka vallaliste ehk ametlikult registreerimata abielustaatuses koos elavate paaride kooselu. Saeimas aga initsiatiiv toetust ei leidnud ja seega antud küsimusega seal tegelema ei hakata. Loe edasi…

Rootsi

Metro.se käivitas üleriigilise integratsiooniprojekti

Rootsis võttis väljaanne Metro südameasjaks riiki saabunud sisserännanute integratsiooniteema, millega seoses hakatakse korraldama erinevaid kampaaniaid. Alustuseks kuulutati Umeå, Stockholm ja Malmö piirkondades välja märtsi lõpuni toimuv konkurss parima tööandja-integreerija väljaselgitamiseks. Järgmiseid tegevusi on oodata mais-juunis. Loe edasi…

Rootsi viis Põhja-Korea vahendamise uuele tasemele

Nagu varemgi on siin jutuks olnud – Rootsil on eristaatus Põhja-Korea ja lääne suhete vahendamisel. Nüüd mindi uuele tasemele – Põhja-Korea välisminister kohtus Rootsis ei kellegi muu, kui peaminister Stefan Löfveniga. Kohtumise fakti meedia ees ei salatud, kuid selle sisust ei soovinud peaminister praktiliselt midagi rääkida. Loe edasi…

Avaldati Ingvar Kampradi käsitsi kirjutatud testament

Ikea asutaja Ingvar Kamprad oli üks rikkamaid inimesi maailmas ja tema päranduse saatus kerkis esile päris kuuma teemana. Uudishimu antud küsimuses osutus sedavõrd suureks, et võeti ära avaldada isegi tema enda käega kirjutatud testament. Poole oma varandusest pärandas ta oma neljale lapsele ja teise poole heategevuseks, arendamaks ettevõtlust ja elu Rootsi põhjapiirkonnas Norrlandis, et inimesed seal elaks ega peaks lahkuma. Loe edasi…

Foto: Växjö District Court / IBL

Venemaa

Autotööstust toetatakse 2018. aastal 13,5 miljardi rublaga

Sel aastal Venemaa autotööstusse suunatavate toetusprogrammide kogumaht on 13,5 miljardit rubla. Eelmisel aastal kulus antud otstarbeks 27,5 miljardit rubla. Loe edasi…

18.märtsil on stiilipuhtad vanakooli valimised

18.märtsil, presidendivalimiste päeval, toimuvad paljudes Venemaa piirkondades koos valimistega odavad ehk “sotsiaalsete hindadega” toiduväljamüügid, loteriid, teostatakse arstlikku läbivaatust, jagatakse spordiklubipääsmeid ja spaapileteid ning kuponge, millega saab karistuseta tasuda kommunaalteenuste- ja elektrivõlad. Noored valijad saavad aga kingitusi: kontserdi- ja kinopileteid, telefonilaadijaid jne. Loe edasi…

Viiburis Talvesõja 3D dioraam

Valimiste eelõhtul avatakse Viiburis Karjala sõjamuuseumis Talvesõja lõpu 78. aastapäevaks pühendatud 3D dioraam, kus 200 ruutmeetrisel pinnal kujutatakse 30.11.1939-13.03.1940 toimunud sõjategevust. Loe edasi…

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (173)