Raivo Vare: midagi suurt on juhtumas?

Foto: Thomas Leuthard, Flickr, CC

Maailm muutub kogu aeg. Triviaalne, kas pole? Suured läbimurdelise tähtsusega muutused mõjutavad pikalt ja põhjalikult nii vahetuid osalisi, kui ka laiemalt. Aga ka siis, kui esmapilgul ei toimugi midagi suurt ja olulist, on tegelikult protsess käimas, kuid veel võib-olla märkamatult. Või lihtsalt ei osata õigesti toimuvat hinnata ja arenguid ette näha.

Teisiti võttes aga on suurte asjade eelduseks ikkagi suurelt mõtlemine ja julgus nendega tegeleda.

Muski kosmosepööre

Möödunud nädalad pakkusid sellele taas tõestust. Elon Musk viis kosmosevõidujooksu täiesti uuele tasemele. Mitte maailmas esmareaktsioonina erinevat vastuvõttu leidnud PR-liku küljega oma äsjasest kõigist raskeima-võimsama raketi ja selle peal oma Tesla automobiili lennutamise ning kiirendusrakettide tagasimaandamise efektse ja pisut show-elementidega pikitud teostusega, vaid hoopiski selle aktsiooni taga oleva võimsa ja konkurentsitu töötava tehnoloogilise ja majandusliku mudeli loomisega.

Raivo Vare

Raivo Vare on hariduselt jurist, lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja EBSi magistriprogrammi cum laude. Olnud riigiminister ning teede- ja sideminister, tippjuht pangandus- ning transpordi- ja logistikasektori firmades. Tegev paljude avaliku sektori ja erialaorganisatsioonide, samuti eraettevõtete juhtorganites. Kord kuus vahendab Raivo Vare Edasi lugejatele oma mõtteid tähenduslikest rahvusvahelise elu sündmustest. Loe artikleid (83)