Ära usu kõike, mida sa mõtled: 5 nippi õnnelikuma vaimu jaoks

Keskmine inimene mõtleb ligikaudu 50 000 – 70 000 mõtet päevas. Need mõtted võivad olla nii argised (ma pean piima ostma), olulised (ma armastan sind) kui ka ennasthävitavad (ma ei ole piisavalt hea). Sel hetkel tunduvad kõik meie mõtted loogilised, aga kui uurime oma ajutegevust pikema aja vältel, siis on selge, et meie mõtted võivad olla ebastabiilsed ja tihtipeale meelevaldsed, muutudes vastavalt kontekstile ja olles vastuolus meie instinktidega, kirjutab oma blogis konsultant James McCrae, keda Huffington Post nimetab internetigeneratsiooni Eckhart Tolleks.

Siiski loovad inimesed oma identiteedi ümber asjade, millest me mõtleme. Tulemuseks on laialipaisatud minapilt, mis muutub vastavalt tuule suunale. Kuid sa ei ole see, mida sa mõtled. Sa oled teadvus (ookean), millest sinu mõtted (lained) alguse saavad. Inimese võime mõelda on uskumatult vastuvõtlik vigadele, ehkki võrreldes teiste elusolenditega on meie mõtlemisvõime tunduvalt arenenum. Kognitiivsed kõrvalekalded, valed eeldused, väär informatsioon, ego ja piiratud uskumused on vaid mõned ebatervisliku mõtlemise mustrid, mis mõjutavad meie otsustusvõimet.

“Mõtlen, järelikult olen olemas,” ütles René Descartes 17. sajandil. Kaasaegne teadus ja psühholoogia on aga paljastanud sügavama tõe meie mõtlemise kohta: „Ma olen olemas, järelikult ma mõtlen.“

Võti õnnelikuma ja tervema vaimuni seisneb oma mõtete kontrollimises. Allpool on välja toodud viis nippi, kuidas mõelda võimalikult produktiivselt ja vähendada vaimset prügi.

 Ära samastu. Ole jälgija

Selle asemel, et reageerida igale oma mõttele, hakka hoopis oma mõtete erapooletuks jälgijaks. Kui pinnale kerkivad head või halvad mõtted, siis ütle endale: „On huvitav, et ma nii mõtlen.“ Oma mõtete erapooletu jälgijana omad sa asjade üle kontrolli ega reageeri üle. Ära samastu lainetega, ole ookean – vaikne, kõigutamatu.

 Mediteeri. (Ei, päriselt.)

Meditatsioon ei ole vaid munkade ja gurude jaoks. Ärijuhid, ettevõtjad ja loomeinimesed kasutavad teadlikku mõtete väljalülitamist selleks, et jõuda loomingu ja eduga järgmisele tasemele. Vaid 20 minutit meditatsiooni päevas aitab sinu elu erinevatel aspektidel paika loksuda. Ilma mediteerimata kodust lahkumine on nagu kodust lahkumine paljajalu või ilma oma iPhone’ita, aga hullem.

“Meditatsioon on minu edule kaasa aidanud rohkem kui ükski teine faktor.” — Ray Dalio, Bridgewater riskifondi asutaja.

Keskendu oma elu eesmärgile

Isegi, kui me seda ei näe, siis igal inimesel on oma elus täita tähtis missioon. Vaimne prügi takistab meid oma eesmärgini jõudmast, sest miski, millele keskendume pikemat aega, muutubki meie reaalsuseks. On oluline, et leiaksime endale eesmärgi ja suunaksime oma vaimse fookuse sinna.

Sinu vaim on aed. Hoia loomad eemale

Mõtted on viirused ja paljud inimesed on haiged. On oluline kaitsta oma vaimu negatiivsete arvamuste ja väärarusaamade eest, eriti stressirohketes kontorites ja tiheda asustusega aladel. Sinu vaim on aed. Ilma tugeva aiata pääsevad sinna loomad ja hävitavad kogu saagi. Väldi negatiivsete arvamuste ja väärarusaamade hävitavat mõju. Hoia loomad eemale!

Mõista erinevust Ego ja Kõrgema Mina vahel

Sinu ego on osa sinu loomalikust poolest, mille mantraks on hirm ja ellujäämine. Ego on väga vali ja seda on raske eirata. Kontrastiks on seal kõrval sinu Kõrgem Mina, mis esindab sinu tarkust, loovust ja sisetunnetust. See on universaalne loominguline teadvus, mis end sinu kaudu avaldab. Kõrgem Mina on vaikne ja seda on raske kuulata. Lülita välja oma Ego ja kuula hoolikalt, mida on öelda sinu Kõrgemal Minal. See loob tervema ja õnnelikuma vaimu. Oluline on rohkem kuulata ja vähem reageerida.

Allikas: James McCrae Blog