Kunnar Karu: öö tipus – Kilimandjaro

Sini-must-valge lipp Aafrika katusel. Vasakult - Anželika Jaanuste, Aili Ribulis, Liina Kunnus, Kunnar Karu, Marko Viilup.

Igal aastal võtab enam kui 25 000 mägironijat ette teekonna jõudmaks Aafrika katusele. Sihini jõuab neist vaid 60%. Olgu need siis loodusjõud ja ilmataadi üllatused, kurnatus, oskuste vähesus, puudulik varustus, kehv aklimatisatsioon … mis iganes need põhjused ka ei ole, mitte kõik soovijad tippu ja oma unistuste täitmiseni ei jõua.

Enamus ronijaid eelistab 7-9 päevast tõusugraafikut, mis pakub ka 1 varupäeva. 8-päevaste tõusude tippu jõudmise protsent on juba märksa kõrgem, küündides üle 80% (võrreldes: 5 päeva – 27%; 6 päeva – 44%; 7 päeva – 64%)

2016. aasta detsembris kasutasime tõusuks Lemosho ning laskumiseks Mweka rada ning meie gruppi saatis 100% edu – kõik jõudsime Aafrika kõrgeimasse tippu ning saime nautida vaateid Uhuru 5895m kõrguselt tipult Aafrikale ning mõned päevad varem külastatud Meru (4565m) mäetipule.

Kunnar Karu

Kunnar Karu on Nipernaadi reisiklubi matkajuht ja alpinist. Tema reisikirjad viivad lugeja erinevatele mäetippudele, tuues koju kätte ka vaated pilvepiirilt. Loe artikleid (16)