Raamatu “Õitsengu äärel” loojad: põhjalikult illustreeritud raamat on nagu personaalnäitus, mis jõuab iga lugeja kätte

Raamatu "Õitsengu äärel" esitlus tARTu poes. I Foto: Eesi Raa.

Detsembri alguses kohtusid tARTu poes kirjanik Vahur Afanasjev ja kunstnik Toomas Kuusing, keda ühendab äsjailmunud romaan “Õitsengu äärel”. Galeriile kohaselt vestlesime illustratsioonide jõudmisest raamatukaante vahele.

Vahur, Sinu menuromaan “Serafima ja Bogdan” on muu hulgas paljudele meelde jäänud Peeter Alliku illustratsioonide tõttu ning äsjailmunud põnevikku “Õitsengu äärel” ilmestavad Peetri mõttekaaslase ja võib öelda, et mingil määral ka tema õpilase Toomas Kuusingu linoollõiked. Miks sa oma raamatuid illustreerid ning kuidas illustraatoreid valid?

Raul Oreškin

Raul Oreškin elab sügistalvisel perioodil Tartus ning kevadel ja suvel vanausuliste külas Varnjas, kus nad koos elukaaslase Kaili Kasega kalurimaja paadikuuris igal suvel Voronja galerii avavad. Viimastel aastatel on Raul tegutsenud ka kokana Karlova kodukohvikus „Lev ja Leevike“, avanud Aparaaditehases HAKI galerii ja töötanud teatrijuhina Tartu Uues Teatris. Raul on "Minu" lugude sarjas ilmunud raamatu "Minu Peipsiveer" autor ning käesoleval aastal ilmus Tartu linna tellimusel tema kolmas raamat "Tartu hääled". Raul jagab Edasi lugejatele oma tähelepanekuid eluolust Peipsiveerel ja Tartus ning laiemalt kultuuripõllul toimuvast. Loe artikleid (46)