Raivo Vare. Igavene riigireform

Foto: Shutterstock.

Riigireform on nagu perpetuum mobile. Ta ei saa kunagi läbi. Pärast 29 aastat taastatud omariiklust on taas päevakorda tõusnud objektiivne vajadus oma riigiorganisatsiooni optimeerida ja selle toimimise tõhusust parandada.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja talvenumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Riigireform on igasuguse riikluse jaoks immanentne elik sisemiselt olemuslik nähtus. Sest riik ei saa kunagi valmis. Ammugi arenev väikeriik järelevõtva (catching-up) majandusega ja eesmärgiga elukvaliteeti märkimisväärselt tõsta. Pealekauba kehtib igapäevaelus ka meie väikeriigis vana tuntud põhimõte, et bürokraatia sünnitab ülemääraseid regulatsioone ja ebatõhusust ning sellega koos ka iseenda vohamist. Olekski nüüd aeg teha revisjoni ja sanitaarremonti.

Raivo Vare

Raivo Vare on hariduselt jurist, lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja EBSi magistriprogrammi cum laude. Olnud riigiminister ning teede- ja sideminister, tippjuht pangandus- ning transpordi- ja logistikasektori firmades. Tegev paljude avaliku sektori ja erialaorganisatsioonide, samuti eraettevõtete juhtorganites. Kord kuus vahendab Raivo Vare Edasi lugejatele oma mõtteid tähenduslikest rahvusvahelise elu sündmustest. Loe artikleid (86)