Nädalavahetuse lugemisnurk on Kristjan Lepiku poolt Facebookis peetav n-ö raamaturiiul, kuhu ta koondab huvitavaid artikleid erinevatel teemadel laiast maailmast. Kristjan soovitab seda tarbida koos vaikuse, päikesepaiste ja pannkookidega. Edasi avaldab lugemissoovitusi paar korda kuus.
Ilu ei ole universaalne
“Ilu” on üks kummaline nähtus. Olen mõelnud palju selle üle, kuidas inimesed näevad ilu väga erinevalt – ei ole ju olemas inimest, keda kõik teised ühtlaselt ilusaimaks peaks. Või siis ka hoonet või kunstiteost. Antud artiklis kaks professorit (erialadeks neurobioloogia ja muusika) vaatavadki seda, miks ilu ei ole universaalne – miks erinevad inimesed erinevaid teoseid ilusaks peavad. Üks huvitav järeldus on neil see, et mõõdame ilu erinevalt seetõttu, et oleme kasvanud erinevalt – ilumeelt ei anta meile DNA-ga sündides kaasa. Loe edasi…
Mis on edauka kooselu peamised tegurid?
Blogija ja The New York Times bestselleri autor Mark Manson otsustas enne abiellumist paljudelt paaridelt küsida, mis on eduka kooselu peamised tegurid? Ta küsitles 1500 inimest ja vastused olid väga sarnased, siin on kokkuvõte nende 10 punktiga. Loe edasi…
Portugali edukas narkopoliitika
Portugal on narkootikumide omamise dekriminaliseerinud ning see on andnud edukaid tulemusi. Miks nii vähesed riigid seda mudelit kopeerinud? Loe edasi…
Suurepärased ehitised 2017.aastast
Ilus arhitektuur ja disain on midagi sellist, mis loob väga suure hulga väärtust ühiskonda, mida on väga raske kvantifitseerida. Siin on toodud 2017 kõige mõjuvamad uued hooned, olge valmis vaimustumiseks. Loe edasi…
Kuidas lugeda finantsuudiseid?
Me tahaksime lugeda sageli tekste, mis meie arvamusi kinnitavad. See on mugav. Kui mõttemaailma laiendamiseks peaksime lugema ka tekste, mis on kirjutatud inimeste poolt keda austame, kuid kes meie seisukohtadest erineval arvamusel on. Loe edasi…
Sotsiaalmeedia lõhub ühiskonda
Endine Facebooki juht ütleb, et sotsiaalmeedia lõhub ühiskonda. Väga palju on viimasel ajal kerkinud juttu sotsiaalmeedia riskidest ning ma arvan, et see ongi teema, mida pole piisavalt tähtsustatud. Ning jah, ma ka kirjutan seda juttu ju sotsiaalmedias. Loe edasi…
Small talk tuleks keelustada?
Tühine jutt täidab paljusid üritusi – siin artiklis arvatakse, et small talk tuleks keelustada. Loe edasi…
Raamat üleskirjutatud unenägudest
Unetuse all kannatanud Vladimir Nabokov kirjutas aastal 1964 kolme kuu jooksul üles oma unenäod ning sellest on nüüd ilmunud raamat. Loe edasi…