Nädavahetuse lugemisnurk on Kristjan Lepiku poolt Facebookis peetav n-ö raamaturiiul, kuhu ta koondab huvitavaid artikleid erinevatel teemadel laiast maailmast. Kristjan soovitab seda tarbida koos vaikuse, päikesepaiste ja pannkookidega. Edasi avaldab lugemissoovitusi paar korda kuus.
Kui riik asub meid hindama
Meie kõigi igapäevaelu kohta koguneb järjest rohkem andmeid – mida me sööme, kuidas magame, kellega suhtleme. Olen mõelnud näiteks seda, et inimeste tervisekäitumise järgi võiks olla ka seotud tervisekindlustus – need kes tervist rohkem hoiavad, võiks ju vähem maksta? Kuid see vaid üks nüanss, tundub et Hiina on võtma selle projekti laiemalt ette. Aastaks 2020 on neil plaanis luua riiklik hindamisüsteem, millega hinnatakse oma kodanike “sotsiaalset usaldusväärsust”. Kuid selline lähenemine loob omad väga suured riskid, võimalus ju saada selliselt täielik kodanike jälitamine ja juhtimine …Loe edasi…
Intervjuu Emmanuel Macroniga
Kui peaks Prantsusmaa jaoks disainima päästeingli, oleks vist raske paremat luua kui Emmanuel Macron. Spiegeli intervjuus on temaga palju huvitavaid mõtteid. Esiteks, Euroopa vajab praegusel ajal lugu, narratiivi. Midagi mille taha ühiselt koonduda. Sama kehtib kindlasti ka riikide jaoks eraldi, ka Eesti jaoks. Ja ühtlasi arvab ta, et me vajame kangelasi. Ma olen nõus, selle loo peavad kokku panema ja esitama tõeliselt targad ja karismaatilised riigimehed ja – naised. Tuleks osata tulla väikestest ja ebaolulistest päevapoliitilistest jagelemistest kõrgemale. Loe edasi…
Pseudoanalüüside ohtlikkusest
Info kasvuga internetis on kasvanud ka pseudoanalüüside maht, millega inimesi lollitatakse üha osavamalt (kasvõi vaktsiinide teemal). Antud juhul ka üks arsti surmaga lõppenud näide. Loe edasi…
Mis on “phubbing” ja miks see on lähisuhetele halb?
Phubbing – siis kui te oma telefonis olete, teiste inimestega koosolemise ajal. See kahjustab teie lähisuhteid. Loe edasi…
Krüptoraha ja pangad
Pangad on üsna hirmul krüptorahade ees. JP Morgani CEO Jamie Dimon on väga skeptilisi kommentaare sellel suunal andnud. Siin üks väga hea vastus talle krüptoraha kaitseks. Loe edasi…
Hea une tähtsusest meie füüsilisele ja vaimsele tervisele
Magamine ja uni on midagi, mida teadlased endiselt alles uurivad. Kuid väga oluline komponent meie elust. Siin detailsem artikkel magamise teaduslikust taustast ning narkolepsiast. Loe edasi…
Kui meri on vihane
Tõusev meri sööb ära Kiribati saare. Mis saab elanikest? Loe edasi…
Kliimamuutuste mõjust linnadele
Me peaksime rohkem rääkima kliima soojenemise mõjust linnadele (pikem artikkel). Loe edasi…
Hõlptulu asemel rahalised raskused – otseturunduse “ämblikuvõrgud”
Kõikvõimalikud otseturunduse progammid ja müügivõrgustike (multilevel marketing) kasvavad hoogsalt, kuid sageli toovad need hõlptulu asemel inimestele rahalised raskused ning psühholoogilised probleemid. Loe edasi…
Persoonilugu: Google CEO Sundar Pichai
Hea taustalugu Google CEO’st Sundar Pichaist. Google on nii suureks kasvanud, et paljud tahavad teda rünnata, Pichai töö kahtlemata ei ole kerge. Loe edasi…