Tarvo Vaarmets: kinnisvaradilemma – kas osta või oodata?

Foto: Shutterstock.

Kinnisvarajuttu on kõik kohad täis: kuulutatakse mulli, oodatakse kasvu. Olen minagi praegu valiku ees – kas osta või oodata? Hinnad on juba üle kümne aasta üles rühkinud, kauaks seda auru veel jagub? Ka inflatsiooniussil ei tahaks lasta oma rahahunnikut uuristada. Mida teha?

Mul on natuke raha kogunenud ja sooviksin seda nüüd paigutada. Seekord mõtlen, kas osta Tallinnas üürikorter. Paraku on paremad ajad ostmiseks möödas, eriti hea aeg oli aastal 2009, kui endale kodu soetasin. Kaheteistkümne aastaga on selle kodu väärtus umbes kolmekordistunud. Aga nüüd, aastal 2021, ei tunne ma enam ennast eriti kindlalt, ma ei tea, kas praeguse hinnatasemega on korteriost mõistlik. Kinnisvaraspetsialistid arvavad, aga tegelikult ei tea ju nemad ka. Otsuse pean ikkagi ise langetama.

Tarvo Vaarmets

Tarvo Vaarmets omab doktorikraadi rahandusalal, tema investorite käitumist uurivaid teadustöid on avaldatud maailma tippteadusajakirjades ja oma teadustööst on teda kutsutud rääkima ka erinevatesse riikidesse ja maailmajagudesse. Investorina alustas Tarvo aga 2002. aastal täiesti nullist, isegi miinusest, kasutades selleks tudengina saadud sotsiaaltoetuste ja õppelaenu vahendeid. Nii praktilised kogemused kui pühendunud investorite uurimine, aga ka teiste autorite teadustööde tulemustega arvestamine, ehk praktika ja teooria kombineerimine, on tema investeerimisportfelli tänaseks kasvatanud juba piisavalt mahukaks, et oma tegevusi saab ta nüüd meeldivuse alusel valida. Tarvo on Eesti esimese eraisiku rahanduse õpiku "Rahaedu põhimõtted" üks autoritest ja Edasi kolumnist, tema artiklite fookus on rahatarkuse kasvatamisel. Loe artikleid (13)