Tarmo Tiisler: minu jaoks on Edasi omamoodi kirjasõnas “Ööülikool”. “Edasi on ka minu mõte”

Tarmo Tiisler koos abikaasaga. Foto: Klaus Fröhlich

Juulist detsembrini ilmub Edasi veergudel meie kirjastuse 5. sünnipäeva puhul lühiintervjuude sari “Edasi on ka minu mõte”, kus uurime oma kaasautoritelt, lugejatelt, toetajatelt ja sõpradelt, mida nad Edasi juures väärtustavad. Tarmo Tiisler on spordikommentaator ja Edasi lugeja.

Mis on sinu esimene mälestus Edasiga seoses ja kuidas vaatad meie toimetamiste peale täna? Mis on muutunud?

Esimese hooga ei saanud ma tükk aega aru, mis see Edasi.org on, mida feissar mulle äkki ette hakkas söötma. Seejärel ei saanud ma aru, et see on seesama ajakiri, mida sai Selverist osta.

Kuna sageli klikitakse tuttavate peale, siis vaatasin, et “ohhoo, Igor Kaasik kirjutab”. Kuna ta tuli noore eesti keele õpetajana Reaalkooli, kui mina seal õppisin, ja tema vastu sai ägedalt kossu mängida, siis kerkis ta minu silmis kohe tavalisest õpetajast kõrgemaks. Võimalik, et ka Edasi juures konksutas just tema mind ära.

Samuti tekitas ohoo-elamust, et kas keegi kuskil tõesti teeb veel nii pikki intekaid? Et “Pikk lugu” on endiselt täiesti olemas.

Kantar Emori uuringust “Meediabrändid 2020” selgub, et lugejate meelest on Edasi tugevuseks eristumine peavoolust ja teistest väljaannetest. Kas sa oled selle järeldusega päri ja kui, siis kuidas sina seda tõlgendad, milles see eristumine seisneb/väljendub ja mis rolli sa Edasil Eesti ajakirjandusmaastikul näed?

Minu jaoks on Edasi omamoodi kirjasõnas “Ööülikool”. Või lõkkeõhtu, kus keegi räägib ja teised kuulavad. Või köögilaua istumine kell neli hommikul. Ei ole iga hinna eest konfliktiotsingut ja fight on täiesti puudu. Normaalsed inimesed räägivad lihtsas keeles inimlikest asjadest ajal, mil üldse omavahel räägitakse vähe, sest “ei ole täna kahjuks aega”. Edasi ei peakski kandma mingit teadlikku rolli, sest neid “rollis” väljaandeid on meil piisavalt. Edasi on normaalne kaaslane, kes ei püüa iga hinna eest kogu aeg midagi tõestada.

Edasi üks lubadusi lugejatele on teha ajakirja, mille artikleid on ka hiljem kasulik ja põnev lugeda. Soovita palun 3 lugu, mida võiks uuesti üle lugeda ja miks.

Eia Uusi “Hoida elavaid”. Raputab kogu aeg, ka mitmendat korda üle lugedes.

Teatrivaataja Alissija kohting Meelis Oidsaluga. Köök on alati põnev. Pealegi ei satu kolleegide (onju natuke kolleeg, mõlemad me räägime-kirjutame kellestki) kööki just eriti tihti.

Annika Laats, Ilmar Raag, Elisabet Reinsalu. Ma ei oska põhjendada, aga lihtsalt on hea lugeda.

Sinu kommenteeritud ülekanded on alati väga kaasahaaravad, neis on midagi, mis naelutab kuulama ja vaatama. Mis on sinu meelest hea spordireportaaži eeldused?

Tegija armastus selle vastu, millest ta räägib, ja tegija hoolivus neist, kellest ta räägib. Säravad silmad, ports lapsemeelsust, mängulust.

Mida ma ei küsinud, aga millele sa oleksid tahtnud vastata? 

Sa räägid reportaaži ajal palju järjest, kas suu väsib? Ei, rääkimine ei väsita, emotsioonid väsitavad, ka positiivsed.

***

3 võimalust luua uut väärtust ja aidata saada Edasil tugevamaks

Hea lugeja! Kutsume Sind hakkama tellijaks. Püsitellijana aitad luua ajakirja, mis on Eestis puudu, ning teed palju head isegi siis, kui Sa ise ei jõua iga päev lugeda. Rahulik ja inspireeriv keskkond ei teki iseenesest ning see vajab püsivat hoolt. Võid mõelda ka nii, et Edasi on osa Sinu heategevuskäitumisest parema keskkonna ja ajakirjanduse nimel.

Hea asutaja, ettevõtte juht, turundusjuht! Turunduskoostöö suurtest meediamajadest sõltumatu, väikese, aga visa kirjastusega võib olla osa Sinu ettevõtte, tööandja brändi arendamisest ning tugev sõnum ka tarbijatele, mille eest Sinu ettevõte seisab ja millele kaasa soovib aidata. Edasi hoiak on ettevõtlik ja eluterve, meie lugejatele läheb korda hooliv ja jätkusuutlik Eesti. Võta ühendust ning leiame sobiva koostöövormi. 

Hea filantroop! Edasi eesmärk on teha Eesti parimat kvaliteetajakirja. Pühendume ise 100%, aga vajame ajakirja elujõuliseks muutmisel veel natuke abi. Kui Sulle on oluline valikukriteerium see, et toetatav algatus looks uut väärtust kogu ühiskonnale ja oleks tore, kui saaksid selle mõju ka ise igapäevaselt hinnata, siis ajakiri Edasi on suurepärane võimalus. Anna meile hoogu ja aita saada tugevamaks (rekvisiidid leiab siit). Iga toetaja panus läheb sisuloome kvaliteedi parandamiseks. Kui vajad otsustamiseks lisainfot, siis võta palun ühendust: janeck.uibo@edasi.org.

Edasi kohta saab rohkem lugeda siit ja siit (PDF).

***

“Edasi on ka minu mõte” on ajakirja Edasi 5. sünnipäeva puhul ilmuv lühiintervjuude sari, kus uurime oma kaasautoritelt, lugejatelt, toetajatelt ja sõpradelt, mida nad Edasi juures väärtustavad. Edasi sünnipäev on 21. septembril.

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (255)