Silvia Pärmann: midagi uut, midagi vana, midagi rohelist. Restoran Päris

Päris on sümbioos prantsuspärasest pagariärist, delist ja restoranist. Foto: Lauri Laan.

Paari aastaga totaalse muutuse läbi teinud Maakri tänava hoonete esimesi korruseid täidavad sisustus- ja moesalongid, restoranid ning kohvikud, mis said sel sügisel silmapaistva täienduse Päris – sümbioos prantsuspärasest pagariärist, delist ja restoranist.

KOKO arhitektide loodud pikk sale Skyoni nime saanud hoone oma dünaamilise pinnaga, kus läbipaistev klaas vaheldub värviga, tekivad ootamatud peegeldused ja valgusmängud, on muidugi pilgupüüdja juba ise. Sealt ei ootagi midagi tavalist.

Aga uksest sisse astudes – ei, tegelikult juba läbi hiiglaslike klaasakende sisse vaadates – võtab interjöör ikkagi hetkeks sõnatuks. Ennekõike moeloojana tuntud Marit Ilisoni kolmas suur interjööriprojekt lennutab Tallinna hooga Milano, New Yorgi ja Pariisi restoranidega samale orbiidile tiirlema. Ruum on võluvalt suurlinlik, ent lähemal uurimisel on mitmed pilgupüüdjad Eestis juba pika elu elanud ja Ilisoni abiga nüüd oma teekonnal uue lehekülje pööranud.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (203)