Turisminduse tulevik: tugevam, nutikam ja jätkusuutlikum

Augusti viimastel päevadel kogunesid New Baltic Hospitality Forumi raames Tallinnas Noblessneris PROTO avastustehasesse, virtuaalselt ekraanide taha ja ka Taju radadele sajad valdkonna eksperdid kogu Balti regioonist ja kaugemalt. Foto: Aron Urb

Tugevam, nutikam ja jätkusuutlikum – sellisena näevad külalislahkusettevõtluse eksperdid valdkonda pandeemia järel, kirjutab rahvusvahelise foorumi kokkuvõtteks konverentsi üks korraldaja Maarika Honkonen.

Viimased 18 kuud on olnud Ameerika mägesid meenutav kogemus kõikidele, kes külalislahkus- ja turismivaldkonnas tegevad – järsud muutused riikidevahelises liikumisvõimalikkuses, pidevalt muutuvad piirangud, tervishoiusüsteemide kollapsid, terviseturvalisuse esiletõus peamise prioriteedina, seniste turgude pea peale pööramine ning uued harjumused ja muutused tarbijakäitumises. Meie toal ja ajal ei ole enam mitte must, vaid koroonapalati lagi. Selle kõige algus tunduks juba justkui kauge minevik, kuigi tabas meid kõiki ju hiljuti.

Tänaseks on külalislahkusettevõtjad liikunud suure sammu mineviku ja juhtunu üle arutamisest edasi ning suunanud oma pilgud ja tegevused tulevikule. Enam ei räägita sellest, et mis ja miks juhtus. Nüüd arutletakse, kuidas pidevalt kohaneda selle järgmise ehk uue normaalsusega, mida hetkel teha ja mille tegemine ära jätta või üldse minevikuks kuulutada. Uued teemad nõuavad oma tähelepanu.