Moonika Kitt: Edasi pakub mõtlemisainet. “Edasi on ka minu mõte”

Moonika Kitt.

Juulist detsembrini ilmub Edasi veergudel meie kirjastuse 5. sünnipäeva puhul lühiintervjuude sari “Edasi on ka minu mõte”, kus uurime oma kaasautoritelt, lugejatelt, toetajatelt ja sõpradelt, mida nad Edasi juures väärtustavad. Moonika Kitt on KIA Auto AS-i turundusjuht.

Mis on sinu esimene mälestus Edasiga seoses ja kuidas vaatad meie toimetamiste peale täna? Mis on muutunud?

Esimene kollast värvi ajakiri sattus minu pihku ühel konverentsil ja mõjus nagu värske sõõm kevadõhku lahtisest aknast. Selgelt eristuv teistest peavoolumeedia ajakirjadest ja meenutades rohkem mõnda teadusajakirja, aga kõigile mõistetavas vormis: rohkem sisu, pikemad mõttekäigud ning väga mitmekesine teemade lõikes. Positiivne on see, et ajakiri pole taset alla lasknud, vaid iga uue numbriga võid kindel olla selle kvaliteedis.

Kantar Emori uuringust “Meediabrändid 2020” selgub, et lugejate meelest on Edasi tugevuseks eristumine peavoolust ja teistest väljaannetest. Kas sa oled selle järeldusega päri ja kui, siis kuidas sina seda tõlgendad, milles see eristumine seisneb/väljendub ja mis rolli sa Edasil Eesti ajakirjandusmaastikul näed?

Edasi on teistest peavoolu ajakirjadest selgelt eristuv ja mulle meeldib väljend “aeglane lugemine”. Enamus ajakirju ahmitakse läbi mõne lühikese hetkega ja peale sirvimist on tihti tunne, et oli nagu paks väljaanne, aga meelde ei jäänud sellest suurt midagi. Edasi ajakirja lugemiseks võtad aja, naudid rahulikku hetke, leiad mõtlemisainet ning teed seda korduvalt, sest kunagi ei ahmi korraga tervet ajakirja läbi. See on puhkus ja käsipiduri tõmbamine päeva virvarrile.

Edasi üks lubadusi lugejatele on teha ajakirja, mille artikleid on ka hiljem kasulik ja põnev lugeda. Soovita palun 3 lugu, mida võiks uuesti üle lugeda ja miks.

Häid lugusid ja artikleid on olnud palju, esimese hooga meenuvad mind ennast enim puudutanud Annika Laatsi mõtted, mis on ühtaegu nii kaasaegsed kui traditsioonidest kantud, aga alati soojad ja hoolivad. Viimane mõtlemapanev artikkel oli Tiina Kaukvere sulest, kus ta arutles tänapäeva kliimaprobleemide üle, kuhu inimeste arutu kulutamine on viinud.

KIA Auto on valinud Edasi keskkonna üheks oma reklaamiväljundiks, millist kasu sa näed turundajana Edasi keskkonnal?

Viimased paar aastat on tõesti Edasi olnud meie regulaarseks meediaväljundiks. Mulle meeldib nii veebi kui ka paberväljaande juures puhtus ja selgus – reklaam ei sega lugemist, sisu on rohkem kui reklaame ja alati saab sobitada reklaami keskkonda sisse nii, et see tundub orgaaniline. Usun, et nõnda toimib ka reklaam paremini kui segava ja häiriva elemendina.

Mida ma ei küsinud, aga millele sa oleksid tahtnud vastata? 

Viskan siia ühe mõtte, millele olen viimase nädala jooksul korduvalt mõelnud. Eelmisel nädalal ühel Kia edasimüüjate kohtumisel külastasime kolleegidega naaberriikidest Jaanihanso siidrivabrikut, mis toimetab maitsekalt renoveeritud vanades töökojaruumides. Paar aastat varem käisime külalistega Noblessneri kvartalis nii Põhjala Pruulikojas kui ka PROTO avastuskeskuses. Peale Jaanihanso külastust ütles üks Leedu kolleeg, et küll meil Eestis on inimesed tublid ja oskavad vanadest hoonetest midagi nii imelist teha, mitte kohe maha võtta ja uus ehitada. Äkki selline vana hoidmine ja taaselustamine on meil siiski veres, nii et me ise sellest arugi ei saa? Äkki meil ikkagi on mingi lootus peatada see meeletu tarbimine ning hoida ja anda uus elu vanale.

***

3 võimalust luua uut väärtust ja aidata saada Edasil tugevamaks

Hea lugeja! Kutsume Sind hakkama tellijaks. Püsitellijana aitad luua ajakirja, mis on Eestis puudu, ning teed palju head isegi siis, kui Sa ise ei jõua iga päev lugeda. Rahulik ja inspireeriv keskkond ei teki iseenesest ning see vajab püsivat hoolt. Võid mõelda ka nii, et Edasi on osa Sinu heategevuskäitumisest parema keskkonna ja ajakirjanduse nimel.

Hea asutaja, ettevõtte juht, turundusjuht! Turunduskoostöö suurtest meediamajadest sõltumatu, väikese, aga visa kirjastusega võib olla osa Sinu ettevõtte tööandja brändi arendamisest ning tugev sõnum ka tarbijatele, mille eest Sinu ettevõte seisab ja millele kaasa soovib aidata. Edasi hoiak on ettevõtlik ja eluterve, meie lugejatele läheb korda hooliv ja jätkusuutlik Eesti. Võta ühendust ning leiame sobiva koostöövormi. 

Hea filantroop! Edasi eesmärk on teha Eesti parimat kvaliteetajakirja. Pühendume ise 100%, aga vajame ajakirja elujõuliseks muutmisel veel natuke abi. Kui Sulle on oluline valikukriteerium see, et toetatav algatus looks uut väärtust kogu ühiskonnale ja oleks tore, kui saaksid selle mõju ka ise igapäevaselt hinnata, siis ajakiri Edasi on suurepärane võimalus. Anna meile hoogu ja aita saada tugevamaks (rekvisiidid leiab siit). Iga toetaja panus läheb sisuloome kvaliteedi parandamiseks. Kui vajad otsustamiseks lisainfot, siis võta palun ühendust: janeck.uibo@edasi.org.

Edasi kohta saab rohkem lugeda siit ja siit (PDF).

***

“Edasi on ka minu mõte” on ajakirja Edasi 5. sünnipäeva puhul ilmuv lühiintervjuude sari, kus uurime oma kaasautoritelt, lugejatelt, toetajatelt ja sõpradelt, mida nad Edasi juures väärtustavad. Edasi sünnipäev on 21. septembril.

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (268)