Hannes Tamjärv: “Keskendun vabadust loovatele projektidele”

Hannes Tamjärv. Foto: Iris Kivisalu.

Aavo Kokk usutleb Hannes Tamjärve. Jutuks on see, kuidas hästi organiseeritud pangandus, mõtestatud haridus ning nutikalt ehitatud majad ja masinad annavad inimestele elamise vabadust. Intervjuu on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja juubelinumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. 

Mõtlesin kaua, mis võiks olla meie seekordse vestluse esimene küsimus. Küsin siis nõnda: mis on Swedbankis see, milles sa endiselt tunned ära Hansapanga?

Ma pole sellele küll kordagi mõelnud, aga kui sa nii küsid, siis on see kultuur, kus austatakse nii klienti kui iseennast. Alates hoiakust, et kõik on võimalik. Kuidas täpselt on Hansapanga kultuur edasi kandunud Swedbanki tänastesse Baltikumi tegemistesse, seda ma ei oska kirjeldada. Aga, linna peal on vähemasti kakskümmend aastat räägitud, et Hansapangast tulnud inimesed on võimalik kohe ära tunda! Oleks ju huvitav lugeda nad ka kokku ja hinnata, kui palju nad on Eesti ärikultuuri tegelikult mõjutanud.  

Aavo Kokk

Aavo Kokk on US Real Estate’i juhataja. See ettevõte arendab Rotermanni kvartalit, Tallinna merekindlust ja mitmeid teisi suuri linnakeskkondi. Loe artikleid (10)