Rita Ray: “No Greater Love”. Uut Eesti muusikat

Rita Ray. Foto: Jane Vogt.

Kodumaine soulitäht Rita Ray avaldas 13. augustil singli “No Greater Love”, mis on teine lugu tema sügisel ilmuvalt stuudioalbumilt. Tegemist on helgekõlalise oodiga noorele armastusele. Võimsa sümfoonilisusega vürtsitab lugu Rita Ray kirjutatud ning Pärnu Linnaorkestri esitatud keelpilliarranžeering.

Kui Rita Ray eelnev looming on inspireerunud inimsuhete raskustest ning sellest kumab läbivalt mõrumagusust, siis uue loo toon on tuntavalt rõõmsam ja päikselisem. Loo keskmes on noore südame värske ja kirglik armumine. Lauljatar ise räägib: ““No Greater Love” on kahtlemata kõige helgem laul, mille seni kirjutanud olen. Arvasin, et ei oskagi kirjutada elu ilust, vaid üksnes valudest. Aga loo “No Greater Love” kirjutamise käigus miski muutus. Olin viimaks jõudnud kohta, kus andestada ja edasi liikuda. Paistab, et terve bänd tajus loo mõtet täpselt samamoodi, seega lugu kõlabki kui minevikuga hüvastijätt ja kõige ilusa avasüli tervitamine.

Rita Ray jätkab koostööd produktsioonitiimiga Solid Gold Sound, mille taga on Lexsoul Dancemachine’i Martin Laksberg ja Robert Linna. Hingestatud vokaali saadab Rita Ray neljaliikmeline bänd ning värskelt EMTA lõpetanud lauljatari enda kirjutatud keelpilliseade, mille mängis dirigent Kaspar Männi juhatusel sisse Pärnu Linnaorkester. “Hakkasin enne teise albumi kirjutamist kuulama orkestraalset muusikat ja armusin täielikult arranžeerimise võludesse, millest on saanud üks minu salahobidest.” Rita Ray avaldab lootust, et “kuulaja tunnetab tänu orkestri kasutamisele paremini lugude sõnumit, meeleolu, mõtteid…

Biograafia: Sinisilmset souli, klassikalist R&B’d ja vanakooli diskot viljelev Rita Ray on Põlvast pärit lauljatar ning helilooja. Oma hingestatud hääle ja ausa lüürikaga on tegemist kohaliku muusikamaastiku esimese tõelise soulitariga. Pealtnäha õrnast neiust õhkab tõelist femme fatale’i energiat, samaaegselt säilib tema loomingus siiski ka igatsus tütarlapseliku lihtsuse järele. Muusika- ja Teatriakadeemia lõpetanud lauljatar kirjutab, komponeerib ja kaas-produtseerib lood ise, koostöös oma neljaliikmelise bändi ning produktsioonitiimiga Solid Gold Sound. Noore artisti kasvav enesekindlus heliloojana peegeldub tema värske loomingu järjest enam orkestraalse ning filmiliku souli radadele suundumises. Kontserdil pääseb valla Rita Ray bändi võime saalisviibija hinge ja puusadesse pugeda, ning mõlemaid liigutada. Lauljatari jõulisi vokaale saadavad oma kaasahaaravate meloodiatega Artis Boriss (klahvid), Kristen Kütner (kitarr), Jasper Alamaa (bass) ning Ott Adamson (trummid).