Kadri Kroon: Frida In The Nature ehk Iisraeli köögi parimad palad Tõstamaa metsade vahel

Foto: Kadri Kroon.

Pärnust umbes pooletunnise autosõidu kaugusel on Võhma talus pesa pununud koroona tõttu Austraaliast Eestisse naasnud abielupaar. 2020. aasta maikuus koroonapakku tulemine osutus hoopis pikemaks paikseks jäämiseks. Viiese Eliase jaoks on siin ideaalne kasvukeskkond. Nende uues kodukandis on vaid mõned üksikud majapidamised, lõputult metsa ja kruusateid, teeviitadeks lehmad ja puud. Tõstamaa pakub puhta looduse idülli, siin on täielik eraldatus ja rahu ei häiri miski. Suur kontrast võrreldes Melbourne’iga, kus pere varem elas.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja juubelinumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Kohalik Pärnu tütarlaps Keiti Koolmeister läks kümme aastat tagasi, nagu paljud teised eestlased, Austraaliasse tööd otsima. Keiti on start-up’i ja IT inimene, töötanud Transferwise’is ja praegu ka IT alal. Naine leidis Austraaliast muu hulgas õnne Iisraelist pärit Oded Teperi näol. Oded oli selleks ajaks peale Tel Avivi kulinaariakooli ja Melbourne’i Cordon Bleu kokakooli läbimist kokana ametis olnud nii Iirimaal, Inglismaal kui Austraalias. Ta oli palju Aasias ringi rännanud, elanud Sydneys, Brisbane’is ja Melbourne’is. Kõik läbikäidud kohad on omamoodi Odedi kokakunsti lihvinud. Kokkamise kõrval on Odedile südamelähedane surfamine, isegi sel määral, et ta pidas vahepeal Melbourne’is oma veespordiäri. Oded on hea kohaneja, igas uues paigas on kohe töö ja teenistus olemas. Kokandus on nagu universaalne keeleoskus, mille abil end uude keskkonda sisse süüa. Odedile meeldib inimestele elamust pakkuda ja nende nägudelt peegelduv rahulolu on ta suurimaks motivaatoriks.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (95)