Annika Laats: kui kaua on normaalne leinata?

Foto: Shutterstock.

Vajaduses leinata pole midagi uut ega lumehelveslikku. Sellele, kes on armastanud ja hoolinud, lööb surm ränga haava. Haav vajab paranemiseks mitte ainult aega, vaid ka hoolt.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja juubelinumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

On möödunud aasta novembrikuu viimane pühapäev, ning pühakotta astub sisse aina uusi ja uusi peresid. On kirikuaasta lõpp, on surnute mälestuspüha ehk igavikupühapäev. On jumalateenistus, mille kohta on kirikulised hiljem ütelnud, et see oli kohutavalt ilus. Jah, see oli kohutav. Ma olin kohkunum kui ühelgi varasemal jumalateenistusel, hingepõhjani liigutatud, pingutades kõvasti, et emotsioonide tulva all oma ülesandega toime tulla.

Annika Laats

Annika Laats on kirikuõpetaja ja Tallinna lastehaigla hingehoidja. Kord kuus ilmuvate "pühabajutluste" vahendusel saab Edasi lugeja osa Risti kiriku võlvide all kõlavast humaansest sõnumist. Annika usub, et kui kasvõi osagi neis jutlustes öeldust on tõde, siis on see kõige tähtsam, mida inimesel elus üldse teada tasub. Loe artikleid (63)