Valner Valme plaadisoovitused: esimesed kollased lehed 2021

Valner Valme.

Mingi kergendus on. Ei pea kuhugi minema. Suve nautima. Elutuba. Kõlarid või klapid. Akna taga mõned lehed on langenud. Aga endal on värske tunne. Pakun teatava intellektuaalse särinaga ilu kõrva sel õndsal viivul, kui sügis ei ole veel räigeks tõmmanud, vaid me alles ootame teda õhinal. 

The Bug – “Fire” (Ninja Tune)

Kevin Richard Martin liidab uuel, kuuendal The Bugi nime all ilmunud albumil “Fire” kogu senise hiilgava ja mitmekesise loometee tunnusjooned: kummituslik dub, plahvatuslik dancehall, industriaalne techno. See võiks olla kõhe, isegi peletav muusika, kui ta poleks nii neetult ligitõmbav ja vastupandamatult haarav. 

Ka osana paarikümne aasta tagusest Techno Animalist ning viimasel kuraditosinal aastal King Midas Soundist tuntud ning samuti oma nime all tegutsev Martin on elektroonilise muusika visionäär, kes erinevalt paljudest põlvkonnakaaslastest (tegutsenud 30 aastat) on jäänudki saundiuuendajaks ja üllatajaks, kes ajab oma isikupärast rida aina pöörasemalt edasi ja samal ajal sooritab eksperimente erinevates helikeeltes. 

Valner Valme

Valner Valme on Edasi kultuuritoimetaja ja Raadio 2 "Lifti" ning Vikerraadio kirjandussaate juht. Loe artikleid (160)