Tui Hirv: pikk nädalalõpp Reykjavíkis

Foto: Shutterstock.

Kaht geograafiliselt teineteisest kaugel asetsevat väikeriiki – Eestit ja Islandit – ühendab rohkem, kui esialgu tunduda võib. Just väike Island oli see riik, kes astus suure ja julge sammu, taastunnustades esimesena Eesti Vabariiki – 22. augustil 1991, kaks päeva pärast taasiseseisvumise väljakuulutamist. Tasub vaatama sõita linna, mis oli nii suureks eeskujuks maailmale ja tõi Eestile nii vajalikud taastunnustamise teated järgemööda ka teistelt lääneriikidelt. Oma soovitusi reisiks Islandi pealinna jagab Tui Hirv.

Artikkel on esmalt vähemas mahus ilmunud Edasi paberajakirja juubelinumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Minu kodulinnal Reykjavíkil on Keflavíki endise sõjaväelennuvälja kaudu mandriga laitmatu ühendus. Euroopasse saab sealt igal juhul lihtsamini kui Tallinnast. Nii ei olegi eriti vahet, millise Põhjamaade pealinna kaudu saarele lennata – suurem mure on Tallinnast Skandinaaviasse saada. Keflavíkist sõeluvad linna vahet suuremad ja väiksemad süstikbussid ja tee terminalideni on palistatud autorendifirmadega. Teel Reykjavíkki saab maastikust juba pisut aimu, näeb merd ning sammaldunud laavat, ja üsna märkamatult oletegi linnas.