Ilmar Raag: ma ei tea meditsiinist midagi. Ehk ikkagi usaldusest

Ilmar Raag. Illustratsioon: Toon Vugts

Ma usaldan arste, kes on teinud võimalikuks, et olen elanud 53 aasta vanuseks. Ma tõesti ei tea täpselt, mida on sisaldanud kõik need tabletid, mida ma elu jooksul olen ära söönud, nii nagu ma ei tea isegi täpselt, mille vastu on mind vaktsineeritud. Niisamuti on väga suur hulk inimesi leidnud endale mugavustsooni võimu umbusaldamises ükskõik mis vormis. See on väga popp ja noortepärane eriti meiesuguses ühiskonnas, kus tõsiseid repressioone ei ole.

Aeg-ajalt võib praegu lugeda soovitusi: „Aga sa loe neid materjale ja siis mõtle järele. Peavoolumeedia sellest loomulikult ei kirjuta.“ Ka mulle on sama soovitus antud, mis on omakorda tekitanud küsimuse, et miks mõned minu oponendid arvavad, et ma ei ole nende viidatud materjale lugenud?

Probleem on ju pigem selles, et need tekstid ei ole mind veennud. Miks? Siin ei ühest vastust, sest tekstid on erinevad. Ma jaotaksin need põhjused kolme gruppi.

Ilmar Raag

Ilmar Raag on otsija ja filmilavastaja. Aga ta on olnud ka Riigikantselei Strateegilise kommunikatsiooni nõunik, kus ta tegeles peamiselt kriisikommunikatsiooniga. Loe artikleid (57)