New Yorgi tippbüroo partner ja tehinguadvokaat Airi Hämmalov: “Advokaadiäri on peaasjalikult inimsuhted”

Airi Hämmalov. Foto: Eleri Ever

Airi Hämmalov on üks väheseid eestlasi, kui mitte ainus, kes on jõudnud tehinguadvokaadina õigusvaldkonna maailma absoluutsesse tippu, tal on olnud peadpööritav karjäär metropolides üle maailma ja tänaseks töötab partnerina New Yorgis büroos Baker McKenzie. Airi lugu on aukartust äratav lugu nutikusest, südikusest, tahtejõust ja sellest, mis võib olla võimalik, kui anda iga päev endast kõik. Ta on hea näide, et Eestist on professionaalsel nõustajal võimalus jõuda maailmaareenile ja olla võrdne partner maailma parimate tegijatega. Airi Hämmaloviga vestles advokaadibüroo Walless partner Karl-Erich Trisberg.

Airi, me alustame Sinuga seda intervjuud New Yorgi aja järgi veidi enne kella kaheksat hommikul. Sinu taga paistab New Yorgi viies avenüü ja on näha, et päev New Yorgis on täiskäiguga alanud.

Jaa, siin on linn täies hoos. Turiste veel tagasi ei ole, aga linn on justkui rahvast täis. Mõnes mõttes on olnud viimane aasta uskumatult unikaalne võimalus nautida New Yorki ainult newyorklastega, seda enam kindlasti elus ette ei tule. Kontoripiirkond on küll veel vaiksem, sest enamus teeb sügiseni kodust tööd. Mul aga on praegu kiire paari Euroopa tehinguga. Orienteerun ajavööndite järgi, nii et praegu on Euroopa aja järgi varajane algus.