Raul Oreškin: pikk nädalalõpp Peipsi ääres Sibulateel

Foto: Annika Haas.

Kui eelmisel suvel tabas Peipsiveert siseturismiplahvatus, mille vahele sattusid vaid üksikud välisturistid, peamiselt Soomest ja Lätist, siis saabunud suvel on Sibulateel taas kuulda hispaania, saksa, sloveenia ja isegi prantsuse keelt. Aga ikka on ka eestimaalaste hulgas neid, kes satuvad piirkonda esimest korda ja vajavad pisut abi oma teekonna planeerimisel. Mõned vihjed.

Sibulatee parimad ujumiskohad jäävad Kallastele ja Nina külla, kus saab peesitada nii liivasel rannikul kui ujuda üsna kalda lähedal. Ka Kolkjas, Kasepääl ja Varnjas on avalikud rannad. Varnjas avati sel aastal ka kogukonna rand, mis jääb Voronja galerii, Samovarimaja ja Lendava Laeva vahetusse lähedusse. 

Kui tahta paadiga järvele minna, siis Mesi Tarest saab paate laenata järvel sõitmiseks, ööbimiseks ja kui endal oskusi vee peal liiklemiseks pole, saab paadimehe ka sealtsamast tellida. 

Raul Oreškin

Raul Oreškin elab sügistalvisel perioodil Tartus ning kevadel ja suvel vanausuliste külas Varnjas, kus nad koos elukaaslase Kaili Kasega kalurimaja paadikuuris igal suvel Voronja galerii avavad. Viimastel aastatel on Raul tegutsenud ka kokana Karlova kodukohvikus „Lev ja Leevike“, avanud Aparaaditehases HAKI galerii ja töötanud teatrijuhina Tartu Uues Teatris. Raul on "Minu" lugude sarjas ilmunud raamatu "Minu Peipsiveer" autor ning käesoleval aastal ilmus Tartu linna tellimusel tema kolmas raamat "Tartu hääled". Raul jagab Edasi lugejatele oma tähelepanekuid eluolust Peipsiveerel ja Tartus ning laiemalt kultuuripõllul toimuvast. Loe artikleid (38)