Rahvas tahab maha minna. Hääl Brexit’i vastu oli hääl digitali vastu

Ajakiri Campaign kirjutab, et üks tänase maailma umbsõlmi on kiire digitaalse arengu võidukäik, mis on teinud osad inimesed üle maailma võitjaks, teine samapalju tahab maha minna. Brexit on selle elav näide.

Tänase Lääne kriisi põhjustena tuuakse välja: globaliseerumine, tehnoloogiline innovatsioon ja poliitiline tugi neile kahele. Probleemi nähakse selles, et tekkinud peotäis tehnoloogiaärimehi, kes võidavad suurelt, muutes paljusid teisi vaesteks ja hädavaresteks.  Google, Facebook, Spotify, Amazon jne pakuvad suurepäraseid teenuseid, aga nad meenutavad üha enam röövellikke moguleid 20. sajandi algusest suretades oma ärimudeliga konkurente välja.

“Digital disruption has achieved some amazing things, but don’t keep telling us it’s making the world a better place. Right now, it is making the world a scarier place for a lot of people who are voting to try to stop it.”

Artikli autor näeb lahendust vajaduses riikliku reguleerimise järele. Samuti nagu sajand tagasi, kus nn. röövkapitalistid tulid ise valitsustelt reeglite täpsustamist paluma, et mürgiseks kujunenud õhustikku leevendada.

Loe lähemalt Campaign