Kaidi Laur: see, millise tundega raha “ära annad”, sellise tundega pead seda ka teenima

Tead, millal sa mõistad, et teed liiga palju tööd? Siis, kui sa oled kuri. Siis, kui sa teenid nii suure hoolega midagi, mida sul pole aega kulutada. Siis, kui sa käratad laste peale, sest nad mängivad (liiga) rõõmsalt. Siis, kui avastad end kassapidaja peale karjumas, sest kohuke läks lindil lömmi. Jaa, siis, kui oled enda peale vihane, sest sul pole iseenda jaoks aega.

Foto: OMGFacts

Inimesed süüdistavad kõiges raha. Aga raha pole halb, vaid inimesed, kes teevad halbasid tegusid (rahaga). Kui sa mediteeriksid raha teemal, siis kogeksid, et rahal on lõbus energia. Raha on küllus, võimalused, vabadus ja naudingud. Kus sa loed välja ihnuse? Ahnuse? Võimu? Või ebavõrdsuse? Raha on vahend. Inimesed on ihned ja ahned.

Olen märganud tendentsi, kui muutun kitsiks, siis raha ei tule. Mitte sellepärast, et ma enam võluv hedonist pole, vaid sellepärast, et ma muretsen. “Võngun” nn hirmu, mitte helduse energias. Sarnane tõmbab sarnast. Raha tuleb ka sinna, kus on juba raha. Mul kummitab siiani lugu Jamie Oliverist, kes ostis maja, mille keldrist leidis 1 miljoni naela eest varandust. Vot siis lotovõitu. Aga lotovõiduga tuleb jällegi meelde uuring, kus mõõdeti inimeste, kes võitsid lotoga hulga raha ja inimeste, kes jäid õnnetustes halvatuks, õnnelikkust. Mõne aasta pärast olid nad täpselt ühtmoodi õnnelikud või õnnetud. Mis kinnitab fakti, et raha ei ole su saatuse sepp, ikka sa ise.

Arved. Mitte need arved, mida sa saadad, vaid mida sa maksad. Oletame, et sul tuli talvine elektriarve, mis ootab sind viimse päevani, tähtpäevani. Arvutis makset tehes, märka, mis tundega sa raha “ära annad”. Suure tõenäosusega teed seda kulm kortsus.

Öeldakse, et see, millise tundega sa raha ära annad, sellise tundega pead sa ka raha teenima.

Ehk, antud 200 pahura euro eest, pead 200 euro eest pahuralt tööd tegema. Ja oleme nüüd ausad, me ei maksa ju kuu jooksul ainult 200 eurot? Palju hirmu sa kuu jooksul välja annad, et see järgmine kuu hirmunult tagasi teenida? Ma ei väida, et see on tõde, aga mind pani mõtlema. Pean muidugi tunnistama, et seda head tunnet on üsna keeruline letile laduda. Isegi, kui sa tead seda teooriat. Tunded ei valeta. Kui sul pole hea, siis sul pole hea, ükskõik, mis mesijuttu ajad.

Joogid, mitte coca-cola või vanaema mustsõstra siirup, vaid need, kes õpetavad erinevaid jooga asanaid ehk poose ütlevad, et sa pead 10% oma tuludest ringluses hoidma. See hoiab raha energia voolamise balansis.

Seega, mõtle kaks korda järele, kas jätad järgmine kord 5% või 10% tippi.

Raha üle mediteerides avastasin ka järgmise mõtte: sa saad raha täpselt nii palju, kui tunned end väärt olevat. Näiteks kasutad visualiseerimistehnikaid ja kujutad ette, et sulle hakkab iga kuu pangakontole jooksma 10 000 eurot. Näed neid nulle, kirjutad võib-olla isegi internetist leitud võlutšeki ning kinnitad selle enda vannitoa peeglile, aga raha ei tule. Sest sa ise ei usu, et see on võimalik. Mõte on seeme, aga tunne on väetis. Sa võid visualiseerida igatsugu asju, aga kui tunne ei tule taha, siis unusta ära. Sa võid küsida kaks korda suuremat palka, aga kui sa enda sees ei tunne, et väärid nii suurt palgatõusu, siis sa seda ka ei saa. Sa saad küsida täpselt nii palju, kui ise usud end väärt olevat. No, ja kui ei tunne ja siiski saad selle tõusu, siis varsti teed suure süütunde tõttu midagi tobedat, näiteks töötad end haiglasse ja kaotad lisaks küsitud boonusele ka elu.

Oluline küsimus, mille iga inimene võiks endale esitada – mida raha mulle sümboliseerib?

Seejärel saab lahti mõtestada oma töö ja aja, mida sellele kulutad. Kui raha annab sulle vabaduse, aga sul pole ühtegi vaba hetke, siis miski on ju paigast? Või kui raha annab sulle turvatunde, siis palju on sul vaja, et turvaliselt tunda? Kas rohkem raha pangakontol on suurema tundega, kui inimesed su elus? Oi ei, ära saa valesti aru. Mulle väga meeldib raha. Ma ei ole kindlasti see, kes vibutab näppu ja räägib, et vaimsusega tegelevad inimesed ei tohi raha võtta. Rumal jutt. Ausalt. Spirituaalsuses tegevad inimesed, kes oskavad rahaenergiat voolamises hoida, on real thing. Nad teavad, millest räägivad. Raha paneb inimkonna endaga vastamisi ja tal pole vahet, kas ta meeldib sulle või mitte. Raha lihtsalt on. Inimene peab vaatama, kas see, keda ta näeb kuldselt euromündilt peegeldumas, meeldib või mitte.

Raha on jube äge! Päriselt. Inimesed võib-olla pole.

Kaidi Laur

Kaidi Laur

Kaidi Laur on praktiseeriv terapeut, aimekirjanik, blogija, joogaõpetaja, stuudioCity Yoga üks omanikest ning unistajast tervemõistuslik hedonist. “Inimene ja inimeseks olemine siiralt huvitab mind. Eriti mahlase ja vaimuka elu ning elamise kontekstis. Kirg elu mõista, kogeda ning nautida väljendub mu mõtisklustes ja töös.”
2x kuus kirjutan Edasi keskkonnas teemadest, mis mind parasjagu on endasse haaranud. Enamjaolt on need tähelepanekud inimestelt, kellega kohtun teraapiaruumides, infokillud meditatsioonidest või reaalne elukogemus, mis võiks Edasi lugejate argipäeva inspireerida või mõttetööd ergutada. 

Kaidi Laur

Kaidi Laur

Kaidi Laur on praktiseeriv terapeut, aimekirjanik, blogija, joogaõpetaja, stuudio City Yoga üks omanikest ning unistajast tervemõistuslik hedonist. “Inimene ja inimeseks olemine siiralt huvitab mind. Eriti mahlase ja vaimuka elu ning elamise kontekstis. Kirg elu mõista, kogeda ning nautida väljendub mu mõtisklustes ja töös.” Kirjutan Edasi keskkonnas teemadest, mis mind parasjagu on endasse haaranud. Enamjaolt on need tähelepanekud inimestelt, kellega kohtun teraapiaruumides, infokillud meditatsioonidest või reaalne elukogemus, mis võiks Edasi lugejate argipäeva inspireerida või mõttetööd ergutada. Loe artikleid (30)