Ehtekunstnik Kaia Saarna: kõik saab alguse huvitavast materjalist

Ehtekunstnik Kaia Saarna, kes oma loomingus on alati julgelt seganud üllatavaid materjale ja leide loodusest väga klassikaliste väärismetallidega, on pärast aastaid Riias, Pariisis ja Ateenas elamist astunud järjekordse julge sammu ning end sisse seadnud Hiiumaal. Seni tema suveateljeena kasutuses olnud ruum vanas apteegimajas Kärdlas ongi nüüd Kaia peamine töökoht. Intervjuus Edasile räägib Kaia, milliseid võimalusi annab ehtekunstnikule väikesaar võrreldes metropoliga.

Pariisist ja Hiiumaast erinevamaid kohti on Euroopast raske leida. Milline keskkond Sulle kui kunstnikule kõige rohkem pakkunud on?

Kõige inspireerivam on ikkagi Hiiumaa, siin on palju loodust ja vabadust. Aga mu loomingule andis väga palju juurde Kreeka, kus elasin neli aastat. Need värvid, loodus ja uued materjalid, mida rannast või metsadest leidsin, panid mind õhinaga uusi ehteid valmistama. Siiani ootab mind suur kast lõpetamata värvilisi ehteid. Õppisin kohapeal koolitustel uusi tehnikaid, nt kuidas valmistada vanast paberist või õrnast merekarbist vastupidav ehe.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (216)