Podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”Ülle Madise: et saavutada paremaid tulemusi, kujunda teekond õnnelikuks

Psühholoogi ja koolitaja Veiko Valkiaineni juhtimisteemalise podcast’i seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti Vabariigi õiguskantsler Ülle Madise, kelle väljaütlemistes on alati olnud sümpaatset mõttesügavust ning lisaks on ta sõnum alati selge ja väljendusviis lihtsasti jälgitav. Seekordses osas põrgatatakse õiguskantsleriga mõtteid vastutusest, usaldusest ja vabadusest; räägitakse ka õnnest ja edust; samuti heast juhtimisest ja avaliku sektori juhtimiskvaliteedist laiemalt.

Mõtteid vestlusest:

  • Üks olulisemaid printsiipe juhtimises, mida Raul Rebane nimetab õnneliku kana mudeliks, käsitleb tulemuseni jõudmise protsessi, mis on kujundatud nauditavaks. Selle printsiibi lähtealus on lihtne: kui sa tahad saavutada head lõpptulemust, siis tee sinna liikumise protsess õnnelikuks. Õnnelik inimene saavutab rohkem. See edu printsiip oli Raul Rebasel kasutusel, kui nad koos tiimiga Gerd Kanterit olümpiavõitjaks ette valmistasid.
  • Kuigi Gerd Kanteri näitel oli see printsiip rakendatud spordi valdkonnas, siis samamoodi kehtib see printsiip ka igal pool mujal elus, sh ka tööelus. Ehk tähtis pole ainult töö tulemus, vaid ka protsess, kuidas sa selleni jõuad. Kui protsessi käigus puudub hea sisemine tunne, siis on väga raske edu saavutada. Iga päev ja iga tund võiks olla nii õnnelik kui võimalik.

Veiko Valkiainen

Juhtimisblogi ja podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” eestvedaja Veiko Valkiainen on psühholoogia ja psühhoteraapia alase hariduse ning üle 15-aastase juhtimise arendamise alase töökogemusega professionaal, kes keskendub oma töös meeskondade tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Loe artikleid (81)