Kristjan Port: sõber treener, eelistatavalt naine?

Foto: Pixabay.com

Harrastussport on muutmas mehi kurnavalt kontrollivaks. Neile oleks vaja treenerit. Inimest, kes juhendab ja hoiab vajadusel tagasi. Kedagi, kes annab tagasisidet ja hoiab neis usku, isegi kui maailm paistab ebaõiglane. Vaja oleks treenerit, eelistatavalt naissoost.

Naiste revolutsioon

Naistele on eraldatud aastast terve päev. Seda pole päris antud. 8. märts on endale võetud. Wikipedia ingliskeelsest naistepäevale pühendatud artiklist ei tasu otsida viidet meestele. 263 men-fraasist kuulub igaüks mõne meestest vaba sõna koosseisu. Kõik 125 men’s-leidu on sõnast women’s. Õrnema närvikavaga mehed võivad haavuda – päev ära antud ja neist pole sõnakestki!

Läks päev, mingu ka artikkel. Tigetsema peaks mujal. Tsivilisatsiooni ja kultuuri arengus on naiste huvide ja õigustega arvestamine olnud üpris loomalik. Ressursi hankimine eeldas jõudu, mis kujundas sugude tööjaotuse ning kehtestas võimu traditsiooni ja traditsiooni võimu. Ülekohtu katsumusi varjasid “kombed”, harjutatud apaatia ja pärandatud paksunahalisus. Loomariigi eeskujul võinuks nii jääda. Aga ei jäänud! Inimeste maailmas algavad muutused teadvusest. Midagi juhtus infoväljas.

Kristjan Port

Kristjan Port on spordibioloog ja Tallinna Ülikooli õppejõud. Loe artikleid (62)