Klaasikunstnik Tiina Sarapu: klaas, nii nagu ka ühiskond, ei ole pelgalt läbipaistev. Palju infot jääb peitu peegeldustesse

Klaasikunstnik Tiina Sarapu.

Tiina Sarapu on Eesti üks tunnustatumaid klaasikunstnikke, kelle pealtnäha läbipaistvad näitused kipuvad tihti avanema siis, kui ka ühiskonnas midagi läbipaistvana näinut on osutunud millekski muuks.  

Sinu näitustel vaatab alati vastu puhas ja selge ruum. Klaas paistab läbi, teeksid justkui juurde tühja ruumi. Mis sulle selle juures meeldib?

See on pärit juba kuskilt lapsepõlvest. Meeldib avarus, meeldib, kui on aega ja ruumi. Edasine elu on andnud kogemuse, et aega on vähe, ruumi napib. Need küsimused võimenduvad loominguga tegeledes ja ühtlasi hakkad ka loomingu kaudu otsima vastust neile küsimustele. Esteetilises plaanis mulle meeldivad peened nüansid ning süvenemist ja vaikust nõudvad asjad.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (252)