Tõnu Karjatse: seriaalisoovitusi

Foto: Shutterstock

Sarjad on omamoodi viirus – nende lõksu langemine on lihtsam kui kanepisuitsetamisest sõltuvusse jäämine, sest sari pakub vilgast leevendust keerulistel aegadel kohast sõltumata. Vaja on vaid head netiühendust ja korraliku videokaardiga seadet. Sarju võib ju vaadata ka nutitelefonist, aga see tähendaks juba eriti ränka sõltuvusastet, kui oled valmis virvendava pildivoo nimel loobuma igasugusest igatsusest visuaalse kvaliteedi järele. Allpool mõned viited Netflixi sarjadele, mida soovitan.

“Stranger Things” (2016–…)

Vendade Matt ja Ross Dufferi nostalgiline ulmeromantika, mille austajate arv ainult kasvab vaatamata sellele, et sari tuli välja juba viis aastat tagasi. Esialgu pidi “Stranger Things” jääma vaid ühe hooaja minisarjaks, kuid praegu on käsil juba viies hooaeg. Kuna näitlejad kasvavad ja vananevad koos sarjaga, on vennad Dufferid öelnud, et plaanitav viies hooaeg jääb ilmselt viimaseks.

Fantaasiasarjas kohtuvad “Twin Peaks” ja “X-Files”, nende kohal hõljumas Stephen Kingi viljastav vari. Netflixis nähtav “Stranger Things” on fantastiline muinasjutt XXI sajandi teismelistele, mis võtab edukalt üle sama rolli, mida mängis menusari “Twin Peaks” nende isadele-emadele ja “X-Files” nende vanematele õdedele-vendadele, kuid vastupidi toonasele vaatamistavale, kus järgmist jagu tuli nädal aega oodata, on kogu lugu kättesaadav ühekorraga.

Tõnu Karjatse

Tõnu Karjatse on filmiajakirjanik ja ERR-i kultuuritoimetaja. Loe artikleid (9)