Riigikogu liige Eduard Odinets: Ida-Viru ei ole ainult Narva

Eduard Odinets. I Foto: erakogu.

Värske sotsiaaldemokraadist Riigikogu liige Eduard Odinets (44) on pikalt töötanud lõimumise valdkonnas Integratsiooni Sihtasutuses ja Kultuuriministeeriumis ning kuulub alates 1996. aastast Kohtla-Järve linnavolikokku. Viimastel kohalikel valimistel kogus Odinets rohkem hääli kui valitsev linnapea ja kõik teised kandidaadid, kuid jäi ikkagi opositsiooni. Rääkisime Eduardiga tema kodulinna ja Ida-Virumaa olevikust ja tulevikust ning rahvussuhetest Eestis.

Meie ehk kaks vene emakeelega inimest teeme seda intervjuud eesti keeles. Küsin sinult kui integratsiooni valdkonnas pikalt tegutsenud eksperdilt: kuidas on Eestis lood integratsiooniga? Kas kõik on hästi?

Integratsioon tundub olevat samasugune nagu Tallinna linn, mis ei saa kunagi valmis. Nagu kõikidel ühiskondlikel protsessidel, nii on ka lõimumisel olnud erinevaid aegu. Nagu ikka, on, mida parandada või teisiti teha. Põhimõtteliselt midagi väga halvasti ei ole ja pigem liigume paremuse poole. Eriti kui võrrelda end mõne teise riigiga või mõne teise perioodiga.

Ivan Lavrentjev

Ivan Lavrentjev on Edasi kaasautor. Tal on kõrgharidus ajaloo ja politoloogia erialal ning 10-aastane töökogemus kommunikatsiooni valdkonnas. Loe artikleid (33)