Pierre Cardin – moemaailma legendaarne suurkuju

Pierre Cardin. Foto: Shutterstock.

29. detsembril 2020 lahkus 98-aastasena elavate hulgast Pierre Cardin – self-made man, prantsuse elegantsi sümbol, moekunstnik, stilist, ärimees, disainer ja metseen, kes oli alati isepäiselt oma ideed järginud ning oma loominguga kogu maailmas imetlust tekitanud. Tuntuse pälvis ta oma kindla kordumatu stiiliga, milles avaldus talle ainuomane originaalsus vastuolus valitsevate tavade ja ettekirjutustega, alati mitu sammu oma ajast ees.

Südames ja sünnilt itaallane Pierre Cardin pidas 97-aastasena endiselt lugu distsiplineeritud päevakavast ning soovis kõigega kursis olla. Olulisemate tegevuste hulka kuulusid mõned visiidid nädalas oma moemaja ateljeedesse ning ikka pliiatsi ja paberiga igapäevaste visandite joonistamine. Ka väärikas eas üha uutest projektidest teada andes oli ta pilk terav, enesekindel ja õnnelik.

Pierre Cardini kaubamärk on esindatud enam kui sajas riigis, tehes Cardinist ühe enimtuntud prantslase maailmas. Ta on saanud ligi 100 rahvusvahelist Grand Prix’d moeloomingu, kunsti, disaini ja ärivaldkondade eest. Avangardistlik moelooja pälvis tähelepanu oma futuristliku stiiliga, mis on läbinud aastakümneid ning on endiselt tulevikule suunatud. Tema geomeetrilised ja julgelt uuenduslikud lõiked on jätnud jälje mitmele põlvkonnale ning innustavad kaasaegseid moeloojaid ning stiliste.