Kaido Pajumaa: “I have quit but I haven’t told anybody” ehk mida teha töötajatega, kes enam ei pühendu?

Foto: Shutterstock.

Üks levinumaid juhtide väljakutseid on vähepühendunud töötajad, kes teevad ära täpselt nii palju, et nendele midagi ette heita ei saa. Nende kohta võib öelda, et nad teevad õigeid asju, aga sageli mitte õigesti.

Suhelda ja töötada on võimalik mitmel viisil

Siia kategooriasse kuuluvad näiteks töötajad, kes küll poliitiliselt korrektselt oma “õige” sõnumi koosolekul välja ütlevad, aga see on öeldud viisil, mis ilmselgelt teeb kellelegi haiget. Samuti võivad olla need juhuslikult märkamata jäänud tegevused, mille peale iga normaalne inimene tuleb, aga tema lihtsalt “ei märganud” seda. “Ja pealegi pole see üldse minu tööülesanne, sest seda pole ametijuhendis kirjas, võib ta kohvinurgas hiljem öelda.

Kõikide selliste olukordadega on juht hädas, sest otseselt ei tee töötaja midagi valesti, aga samas saavad kõik aru, et ta tegi midagi või jättis midagi tegemata teadlikult, et saata juhile ning ülejäänud meeskonnale sõnum “Mind ei huvita!”. Lähemal vaatlusel võib siit tegelikult leida veel ühe allsõnumi: Ma olen juba ammu siit töökohalt lahkunud, aga ma pole teile lihtsalt veel seda öelnud.”

Kaido Pajumaa

Kaido Pajumaa on meeskondade ja juhtide koolitaja. Tema peamiseks huviks on, mida töötajad ja juhid saaksid ära teha selleks, et tööl veedetud aeg oleks põnevam, positiivsem ja tulemuslikum. Loe artikleid (50)