Kadri Kroon: vähetuntud magusaklassika

Parimad canelé’d leiab kuulsate kondiitripoodide lettidelt. Mainin siin ära rahvusvaheliselt tegutsevaid Pierre Hermé ja Ladurée kohvikuid. Aga ka Eestis on canelé’d juba mitmel pool kondiitrilettidel sööjaid ootamas. Foto: Shutterstock.

Seekordne maitserännak tutvustab hõrgutavaid maailma maiustusi, mida Eesti magusasõbrad üha enam ka kodumaal nautida saavad.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja talvenumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Canelé

Canelé, esialgse kirjakuju järgi kahe N-iga cannelé, on Prantsusmaalt Bordeaux’st pärit ampsukook. (Eestlased on püüdnud koogikeste nime kodustada, kutsunud neid kooke seenekesteks või mütsikesteks.)

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (95)