Hüpnotisöör Ants Rootslane: terapeutiline protsess algab sealt, kus kaasatakse tunded ja emotsioonid

Ants Rootslane. Foto: Karl Saare

Avastasin hüpnoterapeut Ants Rootslase Instagrami kaudu. Tema kodulehte külastades tundus, et noormees on oma noorusele vaatamata juba väga kogenud, sisemise tarkusega. Tema juurest on käinud abi otsimas üle 3000 inimese, mis on hiiglaslik hulk, arvestades noormehe vanust, seega – midagi peab selle taga olema. Olles ise aastaid tagasi kogenud nii hüpnoosi tervendavat mõju kui mõnda aega tagasi ka perekonstellatsiooni müstilist toimivust, millega Ants samuti tegeleb, tekkis soov temaga neid teemasid arutada. Loomulikult oli huvitav ka see vastuolu – kuidas nii noorel mehel, kes näib kui moeajakirjast välja astunud, saavad olla nõnda sügavad tarkused ning kogemus inimpsüühikaga töötamisel.

Kohtusime Tartus, pärastlõunasel ajal. Antsu aval naeratus ja sirgjooneline olek avas kohe ukse meie vahel, kuigi oleme erinevatest põlvkondadest ja me polnud iial kohtunud. Intervjuu lõppedes oli selge, et tegemist on väge täis noore mehega, kelle mõne väite peale ehk nii mõnigi vanem kolleeg (teadusliku psühholoogia koolkonna esindaja) tõenäoliselt protestima hakkaks. Vilde-kohvikus arenes meie vahel siis järgmine vestlus.

Ants, inimene elab, otsib ja loodetavasti leiab ikka läbi enda. Sina jõudsid ka hüpnoositeraaapiani läbi enda valusa kogemuse ja juba väga noorena. Räägi sellest.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid viimastel aastatel tegelenud üha enam ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa. Kel huvi rohkem Hedvig Hansoni maaelu kohta teada saada, siis tema raamat “Kirju mandrilt” räägib suures osas just aastaringist maal, tegevustest ja tundmustest, kergustest ja raskustest, mis maaeluga seotud. Loe artikleid (90)