Egert Milder: elus on parimaks suunanäitajaks armastus

Egert Milder. Foto: Iris Kivisalu

Egert Milder rändab nii elus kui muusikas. Tema kohevatest indie-helidest peegelduvad seiklused Filipiinide randadel, Nicaragua surfilinnades ja Kaukaasia mägedes. Küllap seostubki enamikule Milder ka Gruusiaga, kus ta aastaid elas ja ehitusinsenerina töötas. Mõne aja eest otsustas ta astuda sammu erialasest tööst eemale ning kolida tagasi Eestisse ja end rohkem muusikale pühendada. Seni on otsus end õigustanud – Milder paistab kohalikul helimaastikul silma hea laulukirjutajana, luues muusikat nii enda kui teiste repertuaari. Gruusia peatüki viimaseks hurraaks kirjutatud loost “Georgia (On my Mind)” sai eelneva aasta Eesti Laulu kõrvauss ning ka teised Milderi rajad, kaasa arvatud värske singel “Your Green Is Better”, on oma võluvate akustiliste kompositsioonidega leidnud sooja vastuvõtu.

Uue loo ilmumise puhul võtsime Egert Milderiga hetke, et mõtisklelda, kuidas on rännakud tema elufilosoofiat ja loomingut kujundanud. “Reisimine on kindlasti kõige võimsam loomingu turgutaja,” ütleb ta ise.

Sinu värske lugu räägib sellest, kuidas muru võib tunduda rohelisem teisel pool. Milline on Sinu jaoks paik eemalt, mille poole tihti igatsevalt vaatad, kui oma aias rohi justkui luitunud?

Johanna Maria Mängel

Johanna Maria Mängel

Johanna Maria Mängel on õppinud 3 aastat muusikaajakirjandust Huddersfieldi ülikoolis Inglismaal. Ta on teinud kaastööd Eesti Ekspressile, Sirbile ja peab isiklikku muusikablogi Saundeskeips. Edasis käib Johanna Maria mööda nii tuntuid ja värskeid kui ka varjatud ja ununenud heliradu; jagab ja lahkab huvitavaid filmide ja sarjade elamusi ning püüab valgust heita erinevate kultuurinähtuste allikatele, allhoovustele ja mõjudele. Loe artikleid (52)