Alar Ojastu: kuidas saavutada müügis erakordseid tulemusi?

Foto: Shutterstock.

Olen müügiorganisatsioonidega koostööd teinud alates 2005. aastast ja küsimus, mida müügijuhid küsisid eile ning küsivad ka täna ja homme, on: “Kuidas inimesi motiveerida?” Juba aastaid tunnen, et see ei ole tegelikult kõige tulusam küsimus, sest parimad müüjad ei vaja mitte motiveerimist, vaid inspiratsiooni. Nad on juba motiveeritud, sest kasutavad oma loomuomaseid andeid. Mida ma silmas pean?

Motivatsiooni allikad – hirm, võimalused, areng

Klassikaline müügijuhtimine rakendab kahte tüüpi motivatsiooni – hirm ja võimalus.

Hirm millestki ilma jääda. Lühiajaliselt ääretult võimas motivaator. Hirmuta inimest öeldes, et koondad ta või võtad maha märkimisväärse summa tema palgast, ning võid lühiajaliselt saavutada selge muutuse tema käitumises. Pikaaegselt kaotad aga hea inimese konkurendile või lood olukorra, kus hirmust tardunud müüjad ei suuda toime tulla kliendi vastuargumentidega ega julge võtta riske;

Alar Ojastu

Alar Ojastu on sügavalt uudishimulik õppija, juhtimisinnovaator, arengukoolitaja ja inspiratsioonikõneleja. Ta on nõustanud sadu organisatsioone nii Eestis, mujal Euroopas kui ka Aasias ja Venemaal ning annab külalisloenguid ka Helsingi ning Peterburi ülikoolides. Äripäeva Personaliuudiste portaali ja Pärnu Konverentside korraldatud rahvaküsitluse põhjal valiti ta 2018. aastal Aasta koolitajaks. Loe artikleid (4)