Eia Uus: “Nii, me teeme su terveks!

Eia Uus. Foto: Merilin Mandel.

Paranemine ei alga mitte siis, kui antidepressandid või nädalatepikkune teraapia mõjuma hakkab, vaid ammu enne: hetkel, mil inimene teeb kindla otsuse ja sammu abi leida.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja sügisnumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Olin 18-aastane, kui sain mobiiltelefoni – ja endise hingeabikeskuse telefoninumbri. Inimesed vahel ikka helistasid edasi ja enamik katkestas kõne, kui ütlesin, et sellel numbril enam hingeabi ei saa, aga ma ütlen teile numbri, kust saab. Aga aeg-ajalt juhtus nii, et inimene teises otsas ütles, et selle kõne tegemine oli nii tohutult enese kokkuvõtmist nõudnud, et ta ei usu, et ta on võimeline veel teist kõnet tegema. “Kas sa saaksid lihtsalt olla telefoni otsas, et ma tean, et ma ei ole täitsa üksi?” Kuna olin ise läbi tulnud väga raskest depressioonist, teadsin üsna hästi, mida see inimene ilmselt tunneb, ja ei pannud toru ära.

Eia Uus

Eia Uus on kirjanik ja ajakirjanik. Ta on avaldanud viis romaani, reisikirju, jutte, luuletusi ja viimati raamatu "Kirjad Buenos Airesest". Ta on elanud Tais, Kanadas, Prantsusmaal, Hiinas ja Argentinas. Loe artikleid (22)