Mart Kase: arengutest liikluses

Foto: Teele Kase.

Reedel, 14. augustil käisin Tallinnas. Muidu oli reis Valgamaalt Tallinna ja tagasi nagu ikka, asjad said aetud ning kitsejuustud klientidele üle antud. Aga mõtlesin kahe innovatsiooni üle.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja sügisnumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Kose-Võõbu teelõik

Sõitsin pealinna varahommikul ning Tartu maantee Kose-Võõbu teelõik ei olnud sel hetkel veel avatud, aga kui pärastlõunal Tallinnast tagasi sõitsin, siis voilà! – kuni ca 65. kilomeetrini sai mugaval teel Tallinnast lõuna poole liigelda. Üks hea asi on ajaline võit, et edasi-tagasi otsal hoiad ca 15 minutit kokku; teine hea asi on turvalisus ja autojuhtimise lihtsus. Eestis on palju pimedat aega, kus kitsal Tartu maanteel tekivad autorongid, ning see on närvesööv. Ometi on mul kord tunne, et riigi- ja euroraha on läinud kamaluga õigesse kohta. Tallinn tuli selle Kose-Võõbuga Lõuna-Eestile lähemale.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (144)