Toomas Tamsar: ei ole maad vanadele juhtidele?

Illustratsioon: Marko Mäetamm.

Hiljuti tegi Edasi mulle ettepaneku kirjutada juhtide põlvkondadest. Ehkki see teema mu mõtetega kohe hästi ei haakinud, hakkasid vähehaaval meenuma viimase aasta-paari jooksul erinevate inimestega peetud vestlused nn võitjate põlvkonna juhtidest, võiks ka öelda väga kogenud juhtidest või isegi juhtidest, kelle BB (best before) tähtaeg on kas lähenemas või ületatud.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja sügisnumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Meenus poole aasta tagune vestlus Eero Epneriga, kes kirjutas parajasti ühte pikemat lugu, kus võitjate põlvkonna tippjuhtide läbipõlemine ja tagaplaanile vajumine oli üks kandev teema. Seda, et vanu juhte peaks ühiskond enam väärtustama, on mulle mitmed vanad head tuttavad rääkinud. Ja eks see kõnetab mind ennastki – olen ju sellesama võitjate põlvkonna juhtide nooremas otsas. Hiljuti tuli ühe endise kolleegiga jutuks ka nende võitjate staatusärevus (kui hirmutav ja samas kui täpne mõiste, kas pole). Keda püütakse pildile ja mida tähendab pildil tagaritta taandumine?

Toomas Tamsar

Toomas Tamsar on International Coach Federationi sertifikaati omav juhtide coach. Töötanud coach’ina umbes 300 juhiga erinevatest riikidest, tippjuhina üle 25 aasta. Loe artikleid (18)