Kristiina ja Kristiina: plaan A on tagada, et rahvas tahaks tulla teatrisse

Kristiina Alliksaar ja Kristiina Reidlov. Foto: Maria Kilk

Kuidas sünnib teater ja kas meil on uuel ajal teatrisse üldse asja? Endine erateatri juht Raul Oreškin vestleb kahe teatrijuhiga teatri telgitagustest, sellest, mida on vaja teatrielamuse õnnestumiseks.

Kristiina Alliksaar on viljandlane, kes kolis Tartusse, asudes juhtima Vanemuise teatrit, olles eelnevalt lõpetanud ulatuslikud rekonstrueerimistööd riigiteatris Ugala. Kristiina Reidolv on tartlane, kelle käe all kerkisid pealinnas ja idapiiril kaks erateatrit – Vaba Lava teatrikeskus ja Vaba Lava Narva. Kristiina on tagasi Tartus, juhtides praegu Tartu Loomemajanduskeskust.

Intervjuu on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja sügisnumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Raul Oreškin

Raul Oreškin elab sügistalvisel perioodil Tartus ning kevadel ja suvel vanausuliste külas Varnjas, kus nad koos elukaaslase Kaili Kasega kalurimaja paadikuuris igal suvel Voronja galerii avavad. Viimastel aastatel on Raul tegutsenud ka kokana Karlova kodukohvikus „Lev ja Leevike“, avanud Aparaaditehases „tARTu poe“ ja töötanud teatrijuhina Tartu Uues Teatris. Raul jagab Edasi lugejatele oma tähelepanekuid eluolust Peipsiveerel ja Tartus ning laiemalt kultuuripõllul toimuvast. Raul on "Minu" lugude sarjas ilmunud raamatu "Minu Peipsiveer" autor. Loe artikleid (33)