Piret Mägi: moepublikut on vaja stilistika ja disaini koha pealt rohkem harida

Piret Mägi. Foto: Tago Kalbri.

Septembris toimuv Disainiöö tõstab terveks nädalaks fookusesse vajaduspõhise disaini. Juba 15. korda toimuva festivali üheks alati palju kõneainet pakkunud sündmuseks on rõivadisainietendus “D_O_M – Disain On Moes”, mille loovjuht on Piret Mägi.

Ajastul, mil potentsiaalselt planeeti risustav uus toode võiks jääda tegemata, on disainerid keskendunud esemetele ja teenustele, mis aitavad lahendada mingit probleemi. Rõivatööstus ja selle tootmismahud on teravama pilgu all kui kunagi varem, samas on küsimärgi alla sattunud ka traditsiooniliste moenädalate jätkumise võimalikkus. Kohtume Piretiga, et rääkida nii eesootavast rõivadisainietendusest kui ka moekunsti ja rõivadisaini erinevatest rollidest meie elus.

Intervjuu on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja sügisnumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (216)