Kätrin Beljaev: Eesti ehtekunst on ajast ees

Ehtekunsnik Kätrin Beljaev. | Foto: Iris Kivisalu.

Hoolimata liikumispiirangutest Euroopas jõudis Luksemburgis elav Eesti ehtekunstnik Kätrin Beljaev suveks siiski Tallinna, et avada näitus “Kairos”. Vanakreeka keeles tähistas kairos kriitiliselt õiget momenti, millal on võimalus tegutseda ja midagi korda saata. Kui chronos on aja üldine kulg ja aja mõõt, siis kairos on õige ajahetk, mida on vaja tabada muudatuste tegemiseks.

Kohtume Kätriniga Hop galeriis tema 1. septembrini avatuks jääval näitusel. Meie ees hõljub nähtamatut müüri meenutav meditatiivne ruumiinstallatsioon ehetega, mis kirjeldab linnamaastikul ja sotsiaalses keskkonnas põimunud lugusid, hetki mis on oma vormi saanud ehetes.

Lugedes maailmas uuesti tugevnevatest liikumispiirangutest, tekib paratamatult tunne, et oled “Kairosega” tõesti tabanud seda õiget ajahetke, mil kõik korraks vabamalt ringi liikuda said. Millal selle teemaga tööle hakkasid ja kui palju kevad seda teemat mõjutas?

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (208)