Pikk nädalalõpp Helsingis: kõige stressivabam linnapuhkus muutunud maailmas

Helsingi Senati väljak. Foto: Silvia Pärmann

Kui kuulute ka nende hulka, kes on Helsingit näinud lihtsalt Tallinnale lähima suure lennujaamana, on aeg taasavastada Helsingi kesklinn. Meile lähim stressi- ja maskivaba suurlinnapuhkust tõotav Helsingi seda sel suvel tõesti ka pakub.

Meretaguse Helsingi võlu seisneb selles, et tegelikult algab puhkus juba hetkest, kui Tallinnas laevale astute, mitte alles kohale jõudes. Spetsiaalselt Tallinna–Helsingi liinile ehitatud kiirlaev Megastar annab puhkusele lausa luksusliku avalöögi ning ebatavaliselt rahuliku Helsingi hotellivalikust võib sel suvel valida ka muidu ehk kättesaamatuks jäävaid tube.

Et muidu väga vaoshoitud ja turvalisse Helsingisse natuke värve lisada, valin seekord peatuspaigaks Katajanokka vangla – jah, lugesite õigesti, vangla. Katajanokka saarel asuv vana vangla elab juba mitu aastat uut elu hotellina ja pärast kinnipeetavate lahkumist kesklinnast on sellel pisikesel südalinnasaarel pulbitsemas täiesti teistsugune elu. Helsingi suverestoranid tunduvad ahvatlevad juba siitpoolt lahte vaadates, rääkimata uutest ja vanadest arhitektuuri- ja disainipärlitest, mida mõne aasta eest põhjusega maailma disainipealinna tiitlit kandnud Helsingi mööda linna sellise tempoga pillab, et kahtlen, kas kohalikudki kõike ise vaatama on jõudnud.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (252)