Eia Uus: liblikaefekt

Kindlasti ei ole ma ainus, kellel eriolukorra ajal meenus ütlus “vaata ette, mida sa soovid” – lause, mis vihjab, et kui soovitu sülle kukubki, pole see päris see, mida sa tahtsid.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja suvenumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Nii mõnigi oli ilmselt väga kaua soovinud, et saaks veeta rohkem aega oma lastega – ja kui kõik olid koos nädalaid koduõppel, pobises endale: see pole päris see, mida ma silmas pidasin. Või keegi soovis, et ei peaks seda nõmedat tööd tegema – ja sai koondamise; “see pole päris see, mida ma…” Kes soovis endamisi, et ta elu poleks pidevalt nii kohustusi täis – töö, trenn, teater, sõbrad, kino, sünnipäevad, poeskäigud… Kes soovis, et oleks rohkem aega lugeda. Kes, et ei peaks iga nädal komandeeringusse lendama; vastikud lennujaamades passimised ja lennukitoit. Mingi maani said väga paljud täpselt seda, mida küsisid. Me ju ei sõnasta oma soove lisaklauslitega.

Eia Uus

Eia Uus on kirjanik ja ajakirjanik. Ta on avaldanud viis romaani, reisikirju, jutte, luuletusi ja viimati raamatu "Kirjad Buenos Airesest". Ta on elanud Tais, Kanadas, Prantsusmaal, Hiinas ja Argentinas. Loe artikleid (18)