Johanna Maria Mängel: inspiratsioon isolatsioonist. Heli mõju

Foto: Shutterstock.

Hiljutine isolatsioon polnud enamuse jaoks ilmselt nende enda elukorralduslik valik. Siiski leidsid inimesed selles pretsedenditus seisundis ka helgeid noote ning hinnati võimalust astuda rattalt maha ning teisiti kulgevas ajas rohkem kohalolemisse süveneda.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja suvenumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Ajalooliselt on ka loovisikud leidnud eraldatuses inspiratsiooni, vajalikku rahu ja aega, et hinges olevaga tõtt vaadata ning see vormi valada. Muusikas leidub palju loomingut, mis on sündinud maailma mürast eemal, ja seekordne “Heli mõju” räägib märkimisväärsetest helirännakutest, mis on võetud ette üksinduses: Led Zeppelin, Bon Iver, Bruce Springsteen.

Johanna Maria Mängel

Johanna Maria Mängel

Johanna Maria Mängel on õppinud 3 aastat muusikaajakirjandust Huddersfieldi ülikoolis Inglismaal. Ta on teinud kaastööd Eesti Ekspressile, Sirbile ja peab isiklikku muusikablogi Saundeskeips. Edasis käib Johanna Maria mööda nii tuntuid ja värskeid kui ka varjatud ja ununenud heliradu; jagab ja lahkab huvitavaid filmide ja sarjade elamusi ning püüab valgust heita erinevate kultuurinähtuste allikatele, allhoovustele ja mõjudele. Loe artikleid (50)