Robert Kitt: miks Tšernobõl ei olnud must luik ehk miks vanaema hinda ei saa mõõta bensiiniliitrites

Foto: Shutterstock.

Rahast on saanud eesmärk omaette, majanduskasvu ideoloogia pühitseb igapäevatoimetusi ning ühiskonnas on täiesti legitiimne diskussioon “inimelud vs. majanduskasv”.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja suvenumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Käesoleva loo autor ei ole viroloog. Kaugel sellest. Ja see lugu ei räägi COVID-19 omadustest. Ühtlasi kinnitab loo autor, et on täiesti teadlik asjaolust, et arstiabi maksab raha. Ning raha puudumine jätab maailmas paljud inimesed õige protseduurita või eluks vajalike pillideta. Nii ka Eestis – miks muidu on vaja nt vähiravifondi Kingitud Elu. Ei, see lugu ei analüüsi koroonaviiruse kulusid. See lugu räägib väärtustest. Sest see on väärtushinnangute küsimus, kas ühiskond võiks teha valikuid “õigete” ja “nende teiste” vahel. See on väärtuste küsimus, kas vanaema hinda tohib arvutada bensiiniliitrites.

Robert Kitt

Robert Kitt on majandusekspert, ettevõtja ning haridustegelane. Ta on omandanud füüsikadoktori kraadi Tallinna Tehnikaülikoolist ning avaldanud mitmeid majanduse ning ühiskonnateemalisi artikleid ja esseesid. Robert on seotud mitme ettevõttega ning aastaid olnud tegev ka panganduses. Ta on olnud Ironmani Eesti Hea Eeskuju saadik. Loe artikleid (4)