Ellen Richardi disainer Kristi Pärn: rõivatööstuses oli just sellist mastaapset raputust väga vaja

Moebrändi Ellen Richard asutaja Kristi Pärn. Foto: erakogu.

Aeglase moe brändi Ellen Richard looja ja disainer Kristi Pärn avas koos eriolukorra lõpuga uue stuudio-poe Telliskivi Loomelinnakus. Mõned tunnid pärast uste avamist sinna jõudes on kogu poetänav veel inimtühi ja vaikne, akna taga paistab aga maailm, mis oma elavuse ja inimeste liikumise poolest hakkab meenutama üsna tavalist maikuud Kalamajas. On parim aeg rääkida uutest algustest, mida Kristi Pärna elus on olnud mitu.

Kui kõik alles räägivad sellest, et läheme nüüd edasi uutmoodi, siis Sa juba tegidki uue alguse oma stuudio-poes. Et pikalt planeeritud muutus leidis aset nüüd, on muidugi juhus – aga kas tunned, et paremat ajastust oleks olnud raske valida?

Hetkel olen väga rahul, et see muutus just nüüd tuli. Kui me aasta alguses selle paika panime, et maikuus avame uue kontseptsiooniga poe, ei osanud ju keegi arvata, et see avamine toimub peale sellist raputust, kus kõik vajavad uut hingamist ja värskeid ideid. Tekkinud energia mõttes on ajastus ülihea, aga kas see ka majanduslikult meil ära tasub, eks seda näitab aeg.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (209)